středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Hlavním tématem setkání studentů s vedením FZS byly praxe

Hlavním tématem setkání studentů s vedením FZS byly praxe

Setkání studentů s vedením fakulty.JPG
Setkání studentů s vedením fakulty

Co nového se chystá na fakultě a jak správně vykazovat praxe, se dozvěděli studenti fakulty zdravotnických studií na dnešním setkání s vedením fakulty.

Nejvíce času se na dnešním setkání akademické obce Fakulty zdravotnických studií TUL věnovalo praxím. Studenti si postěžovali, že například v liberecké nemocnici, kam na povinnou praxi chodí i studenti střední zdravotnické školy, není na práci s vysokoškoláky ze strany personálu tolik prostoru. Dále se studenti potýkají s tím, jakým způsobem mohou za praxi pobírat finanční ohodnocení.

„Již dva roky se snažíme vyjednat pro vás na praxi stipendia, legislativně je to ale složité a zatím jsme nedošli ke shodě,“ uvedla proděkanka Marie Froňková a zároveň se za vedení fakulty vymezila proti tomu, aby studenti se zdravotnickými zařízeními uzavírali na dobu povinné praxe dohody o provedení práce s uvedením nižších pozic.

„Pokud budete mít ve smlouvě ,ošetřovatelʻ nebo ,zdravotnický asistentʻ, není taková stáž v souladu s akreditací vašeho studia a Národní akreditační úřad nám ji neuzná, to potom může být zásadní problém,“ apelovala dnes na studenty Marie Froňková.

Studenti také poptávali rozšíření zdravotnických zařízení, kam by mohli na praxi. Hodilo by se jim to často v místě bydliště. „Nemůžeme to zaručit vždy, ale je to možné, seznam zařízení, se kterými máme smlouvu, neustále rozšiřujeme a i v minulosti se nám podařilo individuálně studentům praxi zařídit, kde potřebovali. Stačí se jen ozvat,“ reagoval Martin Krause, předseda akademického senátu fakulty.

„Zároveň pro vás chceme zajistit praxe na těch nejprestižnějších místech. Proto v současnosti probíhají jednání o smlouvě s Fakultní nemocnicí v Motole, se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze a Zdravotnickou záchrannou službou hl. m. Prahy. Jednáme také s velkými nemocnicemi v Brně či Hradci Králové,“ uvedl k tomuto bodu děkan Karel Cvachovec a studenty dále vybízel: „Pokud mám na trhu práce uspět před dvěma či třemi dalšími uchazeči a mít proti nim konkurenční výhodu, nemám jinou možnost než věnovat více úsilí svému profesnímu růstu už na škole,“ řekl doktor Cvachovec a dodal:

„Naším nejsvětějším cílem je pro vás tuto konkurenční výhodu zajistit a pro praxi vás připravit lépe než na jiných školách. Bez zpětné vazby a snahy z vaší strany to ale nepůjde. Hovořte s námi o překážkách dříve, než přerostou v problém.“

Martin Krause v úvodu dnešního setkání akademické obce fakulty seznámil studenty s novinkami, které se na fakultě chystají v nejbližší době. Především jde o změny související s novelou vysokoškolského zákona, kdy všechny vysoké školy při dalších akreditacích musí přecházet z oborů na systém studijních programů. Stávající studijní programy budou proto měnit své názvy.

Fakulta bude také o prázdninách měnit své sídlo, posune se i se studijním oddělením o patro výše v budově F3. Patro, kde sídlí nyní, projde rekonstrukcí, v plánu jsou tu nové pacientské pokoje a učebny. Fakulta chce v dohledné době pro potřeby výuky pořídit plně vybavený sanitní vůz.

„Tento pátek pojede premiérově trojice vašich spolužáků reprezentovat naši školu na soutěž záchranářů na Plzeňský pohár záchranářů, držme jim palce. Když se to podaří, zavedli bychom účast v této soutěži jako tradici,“ dodal k aktualitám z fakulty Martin Krause.

-pir- 

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání