pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Třicet personalistů diskutovalo na naší univerzitě

Třicet personalistů diskutovalo na naší univerzitě

Setkání personalistů na TUL (3).JPG

Tématem letošního setkání personalistů byly „Moderní technologie v HR“. V době, kdy profil v síti LinkedIn má téměř milion a půl českých uživatelů, je to téma pro personalisty aktuální.

Na úvod setkání personalistů, které se konalo v úterý 15. května na půdě naší univerzity, shrnuli lidé z personální agentury Manpower data o vyhledávání a náboru pracovních sil přes sociální sítě.

Jak vyplynulo z diskuze, personalisté z nich nejčastěji používají facebook a čím dál více pomáhá i profesní síť LinkedIn.

„V naší agentuře registrujeme už kolem 40 % nástupů právě přes síť LinkedIn,“ sdělili v úterý specialisté na IT ve společnosti Manpower. Personalisté v souvislosti se sociálními sítěmi hovořili o svých strategiích. Z diskuze vyšlo najevo, že v případě, že se firma rozhoduje mezi dvěma kandidáty, může personalistům pomoci také osobní profil uchazeče na facebooku.

Řeč byla také o portálech Jobs.cz, Práce.cz, Profesia či aplikaci pro tablety a mobilní telefony Práce za rohem a dalších možnostech, kterými internet a chytré telefony mění pohyb na pracovním trhu.  

Setkání personalistů je už tradiční akcí, kterou pořádá Fakulta strojní TUL s Czechinvestem.

Děkan pořádající fakulty Petr Lenfeld hovořil na úvod o tom, že na přípravě kvalitních absolventů se musí podílet škola i firmy. A zmínil také faktor vzrůstajícího počtu zahraničních studentů, který by měly reflektovat také firmy. Proděkan Pavel Němeček vyzval zástupce firem ke spolupráci při propagaci technického vzdělávání a při zajišťování odborných praxí.

O propojení výuky a praxe hovořila v souvislosti s projektem SHARPEN, který řeší na naší ekonomické fakultě, také Kateřina Maršíková.

-pir-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání