Tématem letošního setkání personalistů byly „Moderní technologie v HR“. V době, kdy profil v síti LinkedIn má téměř milion a půl českých uživatelů, je to téma pro personalisty aktuální.
Na úvod setkání personalistů, které se konalo v úterý 15. května na půdě naší univerzity, shrnuli lidé z personální agentury Manpower data o vyhledávání a náboru pracovních sil přes sociální sítě.
Jak vyplynulo z diskuze, personalisté z nich nejčastěji používají facebook a čím dál více pomáhá i profesní síť LinkedIn.
„V naší agentuře registrujeme už kolem 40 % nástupů právě přes síť LinkedIn,“ sdělili v úterý specialisté na IT ve společnosti Manpower. Personalisté v souvislosti se sociálními sítěmi hovořili o svých strategiích. Z diskuze vyšlo najevo, že v případě, že se firma rozhoduje mezi dvěma kandidáty, může personalistům pomoci také osobní profil uchazeče na facebooku.
Řeč byla také o portálech Jobs.cz, Práce.cz, Profesia či aplikaci pro tablety a mobilní telefony Práce za rohem a dalších možnostech, kterými internet a chytré telefony mění pohyb na pracovním trhu.
Setkání personalistů je už tradiční akcí, kterou pořádá Fakulta strojní TUL s Czechinvestem.
Děkan pořádající fakulty Petr Lenfeld hovořil na úvod o tom, že na přípravě kvalitních absolventů se musí podílet škola i firmy. A zmínil také faktor vzrůstajícího počtu zahraničních studentů, který by měly reflektovat také firmy. Proděkan Pavel Němeček vyzval zástupce firem ke spolupráci při propagaci technického vzdělávání a při zajišťování odborných praxí.
O propojení výuky a praxe hovořila v souvislosti s projektem SHARPEN, který řeší na naší ekonomické fakultě, také Kateřina Maršíková.
-pir-
Další články v rubrice
Hydroponie z TUL míří do zoo: Saláty krmí plazy i primáty
Liberecká zoo se inspirovala vědeckým projektem hydroponického pěstování salátů na střeše Technické univerzity v Liberci, který loni úspěšně vedla naše doktorandka Tereza Nalezená. Zeleninu pro část svých zvířat tak bude zoo sama pěstovat ve dvou...

Projekt LIFEPOPWAT získal od Evropské komise titul v sekci cirkulární ekonomika a kvalita života
Projekt LIFEPOPWAT na čištění odpadních vod, které vytékají ze starých skládek pesticidních látek, funguje na lokalitě v Česku a Polsku a čistí toxické vody se skoro 100% účinností. Teď výsledky projektu, který se zrodil na CXI TUL, ocenila...

Nápad a 3D tisk: Soutěž, kde studenti tvoří a překvapují
Model rozvodů spalovacího motoru, interaktivní rostlinná buňka nebo elektrické vypínače propojené s miniaturou domku. To jsou oceněné nápady, které za pomoci 3D tisku zhmotnili středoškoláci přihlášení do soutěže o nejlepší 3D tiskový výukový...