sobota 19. září 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Vzpomeňme před radnicí oběť Jana Palacha

Vzpomeňme před radnicí oběť Jana Palacha

palach.jpg

Právě před 50 lety se v Praze upálil student Filozofické fakulty UK Jan Palach. Po celé republice včetně Liberce se budou konat ve středu 16. ledna vzpomínkové akce.

Svůj život Jan Palach obětoval na protest proti srpnové okupaci Československa a také ve snaze vytrhnout spoluobčany z jejich posrpnové letargie.

Na čin Jana Palacha navázaly další „živé pochodně“: Josef Hlavatý v Plzni, Jan Zajíc v Praze, Evžen Plocek v Jihlavě. A s odkazem na Jana Palacha se upálilo také několik lidí za hranicemi Československa, vzpomeňme alespoň Sándora Bauera v Budapešti.

Vzpomínkovou akci, která smutné události roku 1969 připomene, pořádají v Liberci pod záštitou spolku Milion chvilek pro demokracii iniciativy Společně to dáme – Liberecký kraj a Srdce pro demokracii.

Pietní akt začíná v 16.30 hodin před libereckou radnicí. Ke shromáždění promluví také filozof, někdejší poradce Václava Havla a mluvčí Občanského fóra Jan Šolc a rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina.

V 17.00 hodin se vydá Pochod světla se svíčkami k Památníku obětem komunismu v Jablonecké ulici.

-red-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání