pondělí 18. leden 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Absolventi kurzu IGIP převzali své diplomy

Absolventi kurzu IGIP převzali své diplomy

IMG_3957 - kopie.JPG

Tiul ING-PAED IGIP je nyní opravňuje k tomu vyučovat technické obory v zemích Evropské unie, ale například i v Rusku a dalších zemích.

Kurz pedagogiky pro technické obory absolvovalo jedenáct vědců z fakult strojní a textilní, z CxI a jedna externí posluchačka. Certifikáty s potvrzením jejich titulů jim včera předal prorektor Aleš Kocourek.

Mezinárodní společnost pro inženýrskou pedagogiku (Internationale Gesselschaft für Ingenieurpädagogik) – IGIP – byla založena v roce 1972 v Rakousku s cílem zlepšovat obsah, metody a prostředky vzdělávání učitelů technických (inženýrských) předmětů na technických univerzitách a technických školách. Činí tak prostřednictvím akreditovaných kurzů vysokoškolské pedagogiky.

Na naší univerzitě běží tyto kurzy od roku 2013 pod hlavičkou Centra dalšího vzdělávání TUL. Čtyřsemestrální kurz je určen inženýrům technických oborů a sestává z předmětů z oblasti didaktiky a psychologie a z oblastí s nimi souvisejícími, jako jsou etika výuky či sociologie výuky. Studující zakončují kurz obhajobou závěrečné práce a odbornou rozpravou z pedagogiky, didaktiky a psychologie.

Je možné se hlásit do dalšího kurzu IGIP. Podrobnější informace podá Marie Židů na marie.zidu@tul.cz.

-pir-

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání