sobota 19. září 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Fakulta přírodovědně humanitní a pedagogická > Zemřel docent Václav Pecina - děkan, kolega a člověk

Zemřel docent Václav Pecina - děkan, kolega a člověk

Zemřel docent Václav Pecina, děkan, kolega a člověk

Vedení Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL s hlubokým zármutkem oznamuje, že po těžké nemoci zemřel 8. dubna 2016 ve věku 81 let pan docent Václav Pecina, první děkan Fakulty pedagogické TUL.

Pan docent Pecina stál u tvorby koncepce výuky geometrie a rozvoje katedry matematiky. V počátcích normalizace nesměl pracovat na vysoké škole a nuceně odešel do liberecké Textilany, kde se vypracoval na místo vedoucího projektanta.

V roce 1990 byl požádán, aby se vrátil na univerzitu a pomáhal při založení fakulty pedagogické. Také díky němu byla v roce 1990 založením této fakulty obnovena tradice vzdělávání učitelů v Liberci. Zasloužil se zásadní měrou o to, že se v Liberci účinně skloubily univerzitní formy a obsah vzdělávání s technickými studijními obory a vyučovacími postupy.

Fakulta dodnes nese rysy jeho výjimečné osobnosti.  O cílevědomém usilování jejího prvního děkana svědčí skutečnost, že fakulta, která začínala se šedesátkou studentů, se brzy stala počtem studentů největší na univerzitě, nabízela nové obory a získala uznávanou pozici mezi tradičními pedagogickými fakultami.

Podporoval iniciativu svých spolupracovníků a studenti oceňovali jeho lidský přístup. Vždy tvrdil, že jsou hlavně připravováni pro práci s mladými lidmi.

Jeho kolegové na něj vzpomínají jako na přátelského člověka s velkým smyslem pro svérázný humor a pro čestné jednání a schopného překonávat překážky.

Byl to pozoruhodný člověk a uznávaný odborník. 

Čest jeho památce

Rozloučení s panem docentem Pecinou proběhne v úzkém kruhu rodinném.

-red-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání