středa 27. leden 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Fakulta umění a architektury > Klíči, které odemykaly svobodu, zasypali Univerzitní náměstí

Klíči, které odemykaly svobodu, zasypali Univerzitní náměstí

Happening s klíči na TUL (3).JPG

Půl tuny klíčů rozsypali včera studenti fakulty umění a architektury s pedagogem a umělcem Janem Stolínem v univerzitním kampusu. Symbolicky odstartovali univerzitní akce, které mají připomenout a oslavit 30. výročí od sametové revoluce na Technické univerzitě v Liberci.

„Klíč je v této zemi jasná symbolika 17. listopadu. Nejdříve jsme je drželi v rukou a pak budou ležet bez nás na prázdném náměstí, na ten moment se těším nejvíc,“ říká Jan Stolín a naznačuje tak, že výklad happeningové akce a smyslu klíčů, které před 30 lety cinkaly na Václavském náměstí a na náměstích dalších měst v zemi, je na každém, kdo bude kampusem procházet. „Těmi klíči jsme před 30 lety odemykali svobodu,“ dodává.

50.000 kousků kovových matric klíčů mu už před časem nabízela jedna firma, která se výrobou klíčů zabývá, matrice jsou vadné a pro výrobu nepoužitelné. Jan Stolín pro ně možnost využití našel.

„Chystáme se studenty k výročí 30 let od revoluce ještě menší intervence v prostoru školy. Při jedné z nich bychom chtěli promítat texty Karla Kryla na fasádu menzy,“ naznačil Jan Stolín další záměry.

Oslavy 30 let od sametové revoluce vrcholí na Technické univerzitě v Liberci dnes akcí pro širokou veřejnost „30 let svobody“. Více o ní píšeme zde.

-pir-

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání