Používáme cookies. Z důvodu zkvalitňování potřebujeme vědět, o které články mají návštěvníci zájem.

Studenti chtějí vytáhnout Varšavu z klece

Mozaiku kulturních akcí v libereckém kině Varšava Ještěd z klece zahájila v pondělí 22. října vernisáž výstavy závěrečných prací studentů Fakulty umění a architektury TUL.

Budova kina Varšava v centru Liberce se po letech na týden opět otevřela kultuře. Až do této neděle 28. října se budou ve Varšavě konat výstavy, divadelní představení, autorské večery a projekce filmů.

Divadlo F.X. Kalby uvede inscenaci Siegfriedova idyla, promítat se bude film Auto*Mat Víta Marečka nebo Mélièsova Cesta na měsíc. Zahrají kapely Mrazak či Nicotinepills. To je jen letmý pohled do týdenního programu akce "Ještěd z klece".

Svým názvem odkazuje k oblíbené přehlídce prací studentů fakulty umění a architektury liberecké technické univerzity „Ještěd f kleci“.

„Hlavní součástí akce ve Varšavě je také přehlídka bakalářských a diplomových prací našich studentů. Celý Ještěd z klece má ale především upozornit veřejnost na problém bývalého kina Varšava,“ uvedl jeden z organizátorů architekt Jiří Žid, který je zároveň členem občanského sdružení Zachraňme kino Varšava, jež akci spolupořádá.

Zachraňme kino Varšava, o.s., chce „zachránit budovu bývalého kina Varšava v Liberci před jejím dalším chátráním. Jedním z cílů sdružení je znovuuvedení kulturního stánku na scénu života města, ve kterém žijeme. Založili jsme proto sdružení, aby slovo zachraňme zmizelo,“ píše se na webu www.kinovarsava.cz/.

Na této adrese najdete i kompletní program „Ještěda z klece“, další informace o budově kina i o aktivitách sdružení Zachraňme kino Varšava.

Díky akci Ještěd z klece ven mohou členové sdružení své úsilí konfrontovat s návštěvníky jednotlivých kulturních akcí a zjistit, zda také ostatní obyvatelé Liberce mají zájem o záchranu budovy kina a její další oživení.

Radek Pirkl

Fotografie: Roman Dobeš

 

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce