středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Fakulta umění a architektury > Studenti FA TUL vystavují originální návrhy

Studenti FA TUL vystavují originální návrhy

A1.jpg

Na přehlídku studentských návrhů na ztvárnění prostoru o rozměrech 3x3x3 metrů, což je 27 metrů krychlových, zve katedra výtvarných umění Fakulty umění a architektury a proděkan Stanislav Zippe.

Přehlídka je přístupná v ateliéru A0 v přízemí budovy "A" do 24. listopadu od 10.00 do 16.00 hodin. K vidění je na 40 soutěžních návrhů. Soutěž vyhlásila fakulta pro své studenty v rámci celouniverzitního rozvojového projektu „Podpora talentovaných studentů na TUL“.

Komise hodnotila celkem 41 soutěžních návrhů, z toho v kategorii architektura 11 návrhů, v kategorii design 4 návrhy a v kategorii výtvarná umění 26 návrhů.

OCENĚNÉ NÁVRHY V KATEGORII ARCHITEKTURA
1. místo skupina autorů Matyáš Fialka, Šimon Dušek, Vojtěch Šaroun
odměna 10.000,- Kč
2. místa byla udělena dvě
Radka Ježková
dvojice autorů Táňa Kubíková a Marta Chaloupková
odměna 5.000,- Kč

OCENĚNÉ NÁVRHY V KATEGORII DESIGN
1. místo Eva Kaniová
odměna 10.000,-Kč
2. místo dvojice  autorů Jan Valenta a Jakub Matějů
odměna 5.000,- Kč
3. místo nebylo v kategorii design uděleno.
Profesor Bořek Šípek, garant studijního programu Design, rozhodl udělit neobsazené 3. místo společně s odměnou 5.000,- Kč návrhu Terezy Drahoňovské, soutěžící v kategorii výtvarná umění.

OCENĚNÉ NÁVRHY V KATEGORII VÝTVARNÁ UMĚNÍ
1. místo Martina Machová
odměna 10.000,- Kč
2. místo Iva Machková
odměna 5.000,- Kč
3. místo Marek Vysušil
odměna 5.000,- Kč

Studenti měli naprostou volnost, limitováni byli pouze zadaným rozměrem prostoru a ani tím ne zcela striktně – někteří z nich využili i možnosti prostor rozložit na menší části. Zpracovali  také různé materiály - od polystyrenu přes dřevo, plech či papír až po seno. Někteří prostor zpracovali výhradně zvukově.

„Studenti přihlásili zajímavé návrhy. Velmi užitečné je, že se sešla ztvárnění jednoho zadání ze tří oborů, které v Liberci učíme. Soutěže tohoto typu jsou velmi prospěšné a pro studenty, jako mladé začínající autory, zcela zásadní. Umožňují nejen podporu talentovaných studentů, ale i porovnání výsledků mezi jednotlivými studijními programy naší fakulty,“řekl proděkan Zippe.

J. Kočárková

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání