středa 12. srpen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Unikátní studium zaměřené na plasty a kompozity jenom v Liberci

Unikátní studium zaměřené na plasty a kompozity jenom v Liberci

Laboratoře, 2017_2 - kopie.JPG
Špičkové vstřikovací lisy ve výbavě naší fakulty

Fakulta strojní přichází v čase před podáváním přihlášek na vysoké školy s novinkami ve své nabídce studia. Od nového akademického roku otvírá nový navazující magisterský studijní program Technologie plastů a kompozitů.

Takto koncipovaný studijní program a obor nikde v republice nemají. Zlínská univerzita se v nabídce studia sice zaměřuje na plasty, ale studium je tam založené především na chemii.

„My v nově akreditovaném oboru přistupujeme k problematice plastů a kompozitů komplexně. Program zahrnuje předměty týkající se polymerů, hodnocení struktury a vlastností včetně technologií a procesů jejich zpracování, aditivních technologií. Dále jsou zde předměty, které dotváří znalosti oboru – jako konstrukce, formy, stroje, simulace procesů atd.,“ říká proděkanka pro vzdělávací a pedagogickou činnost Fakulty strojní TUL Dora Kroisová.

Studenti se budou v novém oboru zabývat také problematikou degradace, recyklace a biodegradabilitou polymerů a tzv. „zelených kompozitů“, tedy biologicky rozložitelných plastů.

„Je to ideální zaměření nejen pro liberecký region, který ekonomicky stojí hlavně na automobilovém průmyslu a zpracování plastů pro automobilky i další výrobní odvětví, ale pro celou Českou republiku. Plastikářský průmysl je dynamický a perspektivní celosvětově. Absolventi oboru Technologie plastů a kompozitů budou vyvažováni zlatem,“ říká děkan fakulty Petr Lenfeld.

Na bakalářském stupni studia Fakulta strojní TUL připravila také novinku. Pokračuje v cestě jednoho společného bakalářského studia pro všechny možné další navazující programy, ale původní program Strojní inženýrství nově od příštího akademického roku nahrazuje studijním programem Strojírenství, jehož cílem je podle Dory Kroisové především mnohem užší propojení teorie s praxí. Studenti musí například během tohoto studia splnit šest týdnů odborné praxe ve firmě.

„Na tyto novinky máme v plánu navázat dalšími novými magisterskými studijními programy, které se zaměří na kovové materiály a technologie, konstrukce strojů a zařízení, automobily, průmyslové procesy a systémy automatizace a robotizace, mechaniky či energetiky,“ říká profesor Lenfeld a dodává: „Cíl je, aby nově koncipované programy připravily absolventy co nejlépe na současné požadavky pracovního trhu.“

Přihlášky do 1. kola přijímacího řízení do bakalářského studia Strojírenství a magisterského studia Aplikovaná mechanika na Fakultě strojní Technické univerzity v Liberci podávejte do 31. března 2019.

Přihlášky do navazujícího magisterského studia, včetně nového oboru Technologie plastů a kompozitů, přijímá fakulta do 31. července 2019.

Více informací o nabídce studia na FS TUL najdete zde.

-pir-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání