úterý 17. září 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Letní univerzita v JE Temelín a návštěva rektora

Letní univerzita v JE Temelín a návštěva rektora

Rektor TUL na exkursi v JE Temelín v rámci Letní univerzity.jpg

Studenti 2. až 4. ročníku technických fakult se v druhé polovině července sešli na už tradiční Letní univerzitě v Jaderné elektrárně Temelín.

Bezmála čtyřicet studentů mělo možnost nahlédnout do různých koutů elektrárny a zúčastnit se pestrých přednáškových cyklů, zaměřených například na jadernou bezpečnost nebo progresivní trendy v energetice. Jedním z vážených přednášejících byla i Dana Drábová.

Jaderná fyzička Dana Drábová u na naší univerzitě přednášela minulý akademický rok a v tom příštím se na ni můžete těšit zase, konkrétně v dubnu 2020.

V závěrečný den je Letní univerzity je zvykem zvát hlavní představitele technických univerzit. Letošní exkurse po JE Temelín se zúčastnil náš rektor: „Byl bych moc rád, aby takové příležitosti využili i naši studenti z TUL, protože je to zkušenost k nezaplacení,“ vybízí k účasti na Letní univerzitě 2020 doc. Miroslav Brzezina.