sobota 19. září 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Přijďte na retro akci, kterou oslavíme 30 let svobody

Přijďte na retro akci, kterou oslavíme 30 let svobody

plakat_30let_svobody_final.jpg

V pátek 15. listopadu v 16.00 hodin otevřeme v budově G na Univerzitním náměstí brány TULEXu, kterým se jako strojem času vrátíme do dob socialismu a jeho tuzexových obchodů s luxusním zbožím. Kromě retra, bude také moderna. Například v podání plně svobodné hudby kapely Superhero Killers nebo osvobozených slov slampoetristů Anatola Svahilce a Dr. Filipitche.

Akcí chceme na Technické univerzitě v Liberci uctít svobodu a demokracii, ve kterých v tomto státě právě 30 let žijeme. Místo planých slov projevů nabídneme zážitkový pobyt v TUZEXu, který jsme překřtili na TULex.

Kdo nezažil, neuvěří a může si o TUZEXu více přečíst v okénku. Kdo zažil, může si přijít připomenout. Škodovku ani džíny v našem TULEXu nekoupíte, ale něco menšího, co spolehlivě připomene doby před třiceti lety, ano. Třeba zmijovku, céčka, rybičku nebo síťovku.

Tuzexovou měnu bony můžete již brzy vysoutěžit na facebooku TUL, soutěže za bony jsme pro vás připravili i na akci samotné.

Retro obchod vyvážíme porcí současné hudby. Na programu jsou Superhero Killers, zpěvák Niko a klavír, housle a violoncello uskupení Trio Incendio. Vystoupí také slampoetristé Anatol Svahilec a Dr. Filipitch.

Na akci jsou všichni vítáni, program univerzita stále ladí, na T-UNI nebo na sociálních sítích se postupně dozvíte více.

Zatím si poznamenejte: pátek 15. listopadu od 16.00 hodin, budova G na Univerzitním náměstí a sledujte univerzitní Facebook.

-red-

TUZEX-TULEX


Jedině držitelé tuzexových poukázek – tzv. bonů – směli v obchodech TUZEX (TUZemský EXport) nakupovat v době socialismu (a ještě pár let po sametové revoluci) luxusnější zboží ze Západu, které nebylo v běžných socialistických prodejnách dostupné, ale i domácí nedostatkové zboží.
Bony se oficiálně nakupovaly výhradně za zahraniční měnu a moloch zvaný TUZEX sloužil politicky i obchodně izolovanému socialistickému státu k tomu, aby od občanů čerpal valuty, které potřeboval pro státní zahraniční obchod.
TUZEXy tak daly příležitost růstu černému trhu a „vekslákům“, překupníkům, kteří vás před těmito chrámy luxusu pokud možno nenápadně oslovili:
„Bony, chceš bony?“
Pokud jste kývli, koupili jste si u nich bony i za koruny. Ovšem až několikanásobně předražené. Obyvatele socialistického státu velmi nevýhodné kurzy neodradily; mít potraviny, elektroniku, oděvy, hračky nebo automobil z TUZEXu bylo vytouženou metou, které chtěl každý občan dosáhnout.
Více se dozvíš na TUZEX.cz.

 

 

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání