čtvrtek 21. leden 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Vyjádření děkana fakulty zdravotnických studií: studentce žádný postih za to, že hovořila s médii, nehrozí

Vyjádření děkana fakulty zdravotnických studií: studentce žádný postih za to, že hovořila s médii, nehrozí

sanitka.jpg
Dekontaminace sanitky po zásahu v Hamru na Jezeře. Foto: faceboook ZZSLK

Studentka Erika Přibylová byla jednou ze dvou záchranářek na praxi, které pomáhaly po výbuchu a úniku nebezpečných látek v Hamru na Jezeře 19. listopadu. O průběhu zásahu, při kterém se záchranáři nadýchali zplodin, hovořila s médii a podle některých výkladů se tak měla dostat do střetu se zákonem, protože tím porušila mlčenlivost. Podle děkana Karla Cvachovce je to nesmyslný výklad a dále reaguje následujícím prohlášením:

„Naše studentky při zásahu jednaly naprosto v souladu s náplní praxe a pověsti, že by některá z nich měla být za své jednání jakkoliv postižena, jsou nepodložené, neodůvodněné a nepravdivé!

Jsem rád, že jejich účast na zásahu, alespoň podle prvních zjištění, nezpůsobila zjevnou zdravotní újmu. Vše nasvědčuje tomu, že obtíže, které se vyskytly, odezní bez následků,“ říká děkan Fakulty zdravotnických studií TUL Karel Cvachovec.

To, jakým způsobem studentka hovořila o zásahu v Hamru na Jezeře s médii, není podle profesora Cvachovce v žádném případě porušením mlčenlivosti, kterou jsou ze zákona vázáni zdravotničtí pracovníci i adepti na tuto profesi. „Studentka hovořila o své osobě a na to má jistě právo,“ dodává děkan Karel Cvachovec.

O zásahu jsme psali zde.

-pir-

 

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání