pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Zdeňka Plívu dnes rektor jmenoval děkanem

Zdeňka Plívu dnes rektor jmenoval děkanem

Zdeněk Plíva jmenován děkanem (3).JPG

Akademický senát mu ve volbách vyslovil velkou podporu a důvěru, rektor Miroslav Brzezina navrženého kandidáta odsouhlasil a dnes profesoru Plívovi předal jmenovací dekret děkana Fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL.

„Senát zvolil dobře. Doufám, že profesor Plíva bude v čele fakulty pracovat tak jako dosud. Stojí před námi mnoho výzev, ať už jsou to akrditace, změny v hodnocení vědy a další, ale věřím, že si s nimi profesor Plíva poradí,“ pronesl dnes před fakultním senátem a hosty inaugurace rektor Miroslav Brzezina.

„Děkuji senátorům za jejich hlasy. Chtěl bych za čtyři roky předávat fakultu v minimálně tak dobrém stavu, jako je dnes. Budu k tomu potřebovat nejen výkonný děkanát, ale hlavně výkonné lidi na fakultě, lidi, kteří budou učit, bádat a publikovat. Bez nich by děkan nic nedokázal. Za to vám děkuji a těším se na spolupráci v dalších čtyřech letech,“ uvedl Zdeněk Plíva.

Zdeněk Plíva získal ve volbách 6. prosince 2019 sedm hlasů od osmi hlasujících senátorů, protikandidát Jan Šembera žádný hlas. Fakultu profesor Plíva povede do konce roku 2023.

Tento týden bude rektor jmenovat ještě děkana Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL. Jan Picek převezme jmenovací dekret ve čtvrtek. I on fakultu vedl dosavadní čtyři roky.

-red-

28.02. 2020

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!