Stop stav na výjezdy našich studentů a vědců do oblastí zasažených koronavirem

Rektor Miroslav Brzezina po dohodě s děkany našich fakult rozhodl o tom, že v nadcházejícím semestru nebudou naši studenti a zaměstnanci vyjíždět do asijských zemí zasažených koronavirem.

„Stejně tak nebude Technická univerzita v Liberci přijímat studenty a akademiky z těchto oblastí,“ uvedl rektor Brzezina.

TUL nemá v současné době v Číně žádné studenty ani vědce. Na Technické univerzitě v Liberci je zapsáno šest studentů z Čínské lidové republiky, a to na doktorském studiu na fakultě textilní. Ke studiu se zapsali již před několika měsíci, někteří jsou tu již několik let. Domů tito studenti neletěli ani v době českých Vánoc, ani na nedávné oslavy čínského nového roku.

Omezení mobilit se v tuto chvíli týká dvou studentů, kteří měli zájem o výjezd na Tchaj-wan, a několika Tchajwanců, kteří se chtěli zapsat v letním semestru na TUL.

Radek Pirkl