středa 12. srpen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Nařízení rektora ke snížení rizika nákazy koronavirem

Nařízení rektora ke snížení rizika nákazy koronavirem

1024px-MERS_Coronavirus_Particle.jpg
Malý, ale hýbe celým světem. Koronavirus

S cílem přispět ke snížení rizika nákazy koronavirem vydává rektor TUL Miroslav Brzezina zákaz pracovních cest do rizikových oblastí. Studenti a zaměstnanci, kteří z rizikových oblastí přicestovali, by měli respektovat 14denní lhůtu v domácí karanténě a nevstupovat na půdu školy.

!!! Vedení školy situaci sleduje a aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s šířením koronaviru. AKTUALIZOVANÉ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Vyjíždím, plánuji vyjet

Výskyt koronaviru byl zaznamenán již v několika evropských zemích (Itálie, Rakousko, Francie ad.), dá se proto předpokládat, že seznam rizikových oblastí se bude rozšiřovat.

Rektor Brzezina proto vydal zákaz pracovních cest a výjezdů osob do rizikových zemí a oblastí a zároveň odkazuje na seznamy těchto oblastí uvedených na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR a Krajské hygienické stanice Libereckého kraje se sídlem v Liberci.

V případě pracovních cest do zahraničí se doporučuje zaměstnancům TUL registrovat se v aplikaci DROZD, která umožní MZV se v případě potřeby s českými občany rychle spojit. Aktualizované informace o koronaviru vydává MZV v bulletinu, k jehož odebírání se můžete přihlásit zde.

Vracím se

Osobám přijíždějícím z rizikových zemí a oblastí, které jsou aktuálně uvedené na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR (např. Čína, Japonsko, Írán, severní část Itálie a další), se nařizuje dodržovat 14denní karanténu a kontakt s TUL omezit pouze na telefonický nebo písemný.

„Zaměstnancům univerzity v maximální možné míře umožníme to, aby po dobu 14 dní po návratu z rizikových oblastí nemuseli navštěvovat prostory školy, kde by byli v kontaktu s ostatními zaměstnanci a studenty,“ říká rektor Miroslav Brzezina a dodává, že pokud to bude možné, budou zaměstnanci po dobu karantény fungovat v režimu práce z domu.

Všem studentům, kteří z uvedených zemí přicestovali po 10. únoru 2020 nebo teprve přicestují, se nařizuje po dobu 14 dní od jejich vstupu na území ČR neúčastnit se výuky, zkoušek a veřejných akcí pořádaných na TUL.

„Dodají-li, v ideálním případě emailem, na studijní oddělení své fakulty potvrzení o cestě z těchto zemí, budou z výuky omluveni. Ke splnění studijních povinností bude vedení jednotlivých fakult přistupovat individuálně,“ dodává rektor.

Rodinní příslušníci

Stejná opatření vedení univerzity doporučuje také rodinným příslušníkům, se kterými student nebo zaměstnanec školy po návratu z rizikových oblastí sdílí společnou domácnost nebo s ním přijdou v době domácí karantény do kontaktu.

Opatření jsou doporučena rovněž zaměstnancům, kteří sdílí společnou domácnost nebo přijdou do kontaktu s ostatními osobami přijíždějícími z rizikových zemí a oblastí.

Zaměstnancům TUL bude v maximální míře umožněno, aby po dobu 14 dní od návratu z výše uvedených zemí nenavštěvovali prostory TUL, kde by byli v kontaktu s ostatními zaměstnanci a studenty.

!!! AKTUALIZOVANÉ INFORMACE O DALŠÍCH OPATŘENÍCH A NAŘÍZENÍCH REKTORA NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Kontakt na lékaře:

MUDr. Dagmar Švorcová
tel.: +420 485 353 262
Husova 1290/75, 460 01 Liberec 1

MUDr. Petra Lajžnerová
tel.: +420 607 888 930
17. listopadu 590/14, Liberec, Starý Harcov

Pozor! Pokud bude osoba (po návratu z rizikových oblastí v zahraničí) pociťovat zdravotní problémy, musí nejprve proběhnout telefonický kontakt, v rámci kterého bude stanoven další postup. Naprosto nevhodné je dopravovat se k lékaři MHD!

Kontakt na Krajskou hygienickou stanici v Liberci:

MUDr. Jana Prattingerová

tel.: +420 485 253 111 (podatelna)

-pir-

28.02. 2020

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!