pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Stát nařizuje karanténu těm, kteří přijedou odkudkoliv z Itálie. Za porušení nařízení hrozí až třímilionová pokuta

Stát nařizuje karanténu těm, kteří přijedou odkudkoliv z Itálie. Za porušení nařízení hrozí až třímilionová pokuta

bez názvu.png

Karanténa pro navrátilce ze severní Itálie platila na naší univerzitě již několik dní, a to nařízením rektora. Nyní nařizuje karanténu Ministerstvo zdravotnictví, a to plošně všem obyvatelům ČR a rozšiřuje opatření na celou Itálii.

Citujeme výňatek z ministerského nařízení: "S okamžitou platností se nařizuje všem osobám s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Itálie do České republiky, aby bezprostředně po návratu do České republiky oznámily tuto skutečnost svému praktickému lékaři, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným způsobem (mobilní aplikace, e-mail, skype apod.), tedy bez osobního kontaktu. Dále se nařizuje praktickým lékařům, aby u osob s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Itálie do České republiky, rozhodli o karanténě v délce 14 dnů. [...]  Za porušení karantény hrozí ze zákona o ochraně veřejného zdraví pokuta až 3 miliony Kč. 

Mimořádné opatření zavedlo Ministerstvo zdravotnictví v souvislosti s šířením koronaviru, který způsobuje onemocnění COVID-19. V Itálii je podle oficiálních informací 4.000 nakažených osob. V České republice eviduje ministerstvo k dnešnímu dni 19 nakažených, řada z nich se infikovala právě při pobytu v Itálii. V současné době je podle informací MZ v Itálii kolem 16,5 tisíce Čechů.

Více zde.

Aktualizovaná opatření a nařízení rektora TUL, která mají eliminovat šíření koronaviru v řadách našich zaměstnanců i studentů, najdete zde.

Načasování tohoto opatření státu nabývá na významu zvláště pro Liberecký kraj. Příští týden tu jsou jarní prázdniny, které chce řada lidí i s rodinami strávit na dovolené v italských lyžařských střediscích.

-pir-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání