pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > TUL ruší až do odvolání přímou výuku

TUL ruší až do odvolání přímou výuku

150508 flags (1) - kopie.jpg

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví vedení Technické univerzity v Liberci ruší veškerou přímou výuku. Svým pedagogům a dalším zaměstnancům umožní v maximální možné míře přejít do režimu práce z domu.

„Doporučujeme svým pedagogům, tam kde je to možné, aby vedli výuku formou online studia nebo zadávali studentům práci distanční formou po síti,“ říká rektor Miroslav Brzezina.

Zákaz přímé výuky platí do odvolání a vedení školy k němu přistoupilo poté, co ministerstvo zdravotnictví dnes dopoledne vydalo mimořádná opatření v souvislosti s šířením nákazy způsobené koronavirem.

„Zakazuje se s účinností ode dne 11. března 2020: osobní přítomnost studentů na studiu na vysoké škole […],“ píše se mimo jiné v ministerském mimořádném opatření.

O zákazu přímé výuky informuje TUL své studenty mailem v češtině i angličtině a na svých webových stránkách zde.

Univerzita zároveň vyzývá české studenty, aby se nezdržovali ani na studentských kolejích a jeli na dobu trvání zákazu domů. Zahraniční studenti se samozřejmě domů také mohou vydat, jen by měli uvážit, zda pro ně není bezpečnější z hlediska šíření nákazy koronavirem setrvat v České republice.

Ruší se hokejové derby i další akce

Kromě klasického přímého studia se na TUL ruší také například kurzy Univerzity třetího věku a také všechny akce s předpokládaným větším počtem účastníků, které se měly v následujících dnech a týdnech konat. Týká se to hokejového derby mezi TUL a UJEP. Zápas se měl hrát tuto středu večer v liberecké Home Credit Areně, organizátoři ho ruší a přesouvají termín předběžně na začátek příštího semestru. Ruší se tím i plánovaná odveta v Ústí nad Labem, která se měla hrát na konci tohoto března. Dále bude zrušen seminář s workshopy Den duševního zdraví na TUL, který chystala fakulta zdravotnických studií na 19. března, zrušeno bude i plánované divadelní představení v Divadle F. X. Šaldy, kterým si chtěla fakulta textilní 1. dubna připomenout 60leté výročí od svého založení, a další větší akce.

A co zaměstnanci školy?

Pedagogové, kteří budou studentům zadávat studium na dálku, mohou dále docházet na univerzitu nebo si vzít práci z domu.

„U ostatních, neakademických, pracovníků, to jsou administrativní síly, technický úsek a další lidé, jsme se s děkankou a děkany dohodli, že jim v maximální možné míře vyjdeme vstříc, a pokud to bude možné, přejdou také do režimu práce z domu. Umožníme jim tak v této mimořádné situaci lépe snoubit rodinu s prací, protože řada z nich bude mít kvůli zákazu výuky děti doma,“ dodává rektor Brzezina.

-pir-

Aktualizované informace o opatřeních a nařízeních v souvislosti s COVID-19 najdete na webu školy.

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání