Hejtman přišel poděkovat za odvedenou práci při výrobě roušek pro kraj

Hejtman Půta v provozech, ve kterých děláme roušky (2).JPG
Jan Valtera (vlevo) představuje hejtmanovi nanomateriál, ze kterého se šijí roušky

Martin Půta se dnes sešel s rektorem Miroslavem Brzezinou, aby vyjádřil univerzitě poděkování za roušky, které týmy tří našich fakult již několik dní dodávají kraji.

Poté si v doprovodu rektora a prorektora Aleše Kocourka prohlédl také místa, na kterých roušky vznikají. Jak nové zařízení katedry textilních a jednoúčelových strojů fakulty strojní, které produkuje výchozí nanomateriál, tak zařízení katedry netkaných textilií a nanovlákenných materiálů fakulty textilní, které produkuje matrici ze směsi nano- a mikrovláken. Jednou ze zastávek byla i improvizovaná šicí dílna, na kterou se jen před pár dny proměnila zasedací místnost ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace.

Na těchto a dalších pracovištích naší univerzity pracují týmy zmíněných fakult spolu s lidmi z katedry chemie fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické na rouškách pro Liberecký kraj. Kromě asi  3.000 kusů hotových roušek jsme zatím šicím firmám, jež si kraj nasmlouval, dodali 10 kilometrů materiálu, který vydá na přibližně 18.000 roušek.

Hejtman Martin Půta ocenil jak práci našich lidí, tak pohotovost, se kterou naše vědecké týmy zareagovaly na nedostatek ochranných pomůcek v zemi.

-pir-

Foto: 3x Filip Trdla (Liberecký kraj) a Aleš Kocourek

Více o nanorouškách z TUL čtěte zde.

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_5907-2.jpg

Významnou pražskou památku už čistí světlo

Oči tisíců turistů se už nemusejí dívat na nevzhledný zelený biofilm vrostlý do zdiva Malostranské mostecké věže Karlova mostu na levém břehu Vltavy. Zdivo prošlo v zasažených místech důkladnou očistou a dál už se bude čistit samo. Díky slunečním...

25. 3. 2024 | Věda a výzkum | 391