středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Hejtman přišel poděkovat za odvedenou práci při výrobě roušek pro kraj

Hejtman přišel poděkovat za odvedenou práci při výrobě roušek pro kraj

Hejtman Půta v provozech, ve kterých děláme roušky (2).JPG
Jan Valtera (vlevo) představuje hejtmanovi nanomateriál, ze kterého se šijí roušky

Martin Půta se dnes sešel s rektorem Miroslavem Brzezinou, aby vyjádřil univerzitě poděkování za roušky, které týmy tří našich fakult již několik dní dodávají kraji.

Poté si v doprovodu rektora a prorektora Aleše Kocourka prohlédl také místa, na kterých roušky vznikají. Jak nové zařízení katedry textilních a jednoúčelových strojů fakulty strojní, které produkuje výchozí nanomateriál, tak zařízení katedry netkaných textilií a nanovlákenných materiálů fakulty textilní, které produkuje matrici ze směsi nano- a mikrovláken. Jednou ze zastávek byla i improvizovaná šicí dílna, na kterou se jen před pár dny proměnila zasedací místnost ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace.

Na těchto a dalších pracovištích naší univerzity pracují týmy zmíněných fakult spolu s lidmi z katedry chemie fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické na rouškách pro Liberecký kraj. Kromě asi  3.000 kusů hotových roušek jsme zatím šicím firmám, jež si kraj nasmlouval, dodali 10 kilometrů materiálu, který vydá na přibližně 18.000 roušek.

Hejtman Martin Půta ocenil jak práci našich lidí, tak pohotovost, se kterou naše vědecké týmy zareagovaly na nedostatek ochranných pomůcek v zemi.

-pir-

Foto: 3x Filip Trdla (Liberecký kraj) a Aleš Kocourek

Více o nanorouškách z TUL čtěte zde.

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání