Přes 1.000.000 korun vynesl univerzitě virtuální závod!

Virtuální Jizerské 50 se zúčastnilo přes 20.000 závodníků. Přepočteno na startovné to činí více jak milion korun, který se organizátoři slavného závodu rozhodli celý předat Technické univerzitě v Liberci a podpořit tak především výrobu ochranných pomůcek.

Sbírka Padesátka pro první linii, která měla podobu virtuálního závodu, startovala v úterý 7. dubna, lidé si mohli startovní čísla online kupovat do neděle 12. dubna, kdy charitativní akce končila vysíláním záznamu závodu 53. ČEZ Jizerské 50 na ČT Sport.

Jak potvrdil České televizi Marek Tesař, šéf organizačního týmu ČEZ Jizerské 50, počet účastníků virtuálního závodu více jak dvojnásobně převýšil dosavadní rekordní účast, kterou Jizerská 50 zaznamenala právě na letošním ročníku.

„Těch slov by mohlo být v takovou chvíli mnoho. Ale sami závodníci virtuálního závodu prokázali, že důležitější jsou v tomto nelehkém období činy. Děkuji jim a organizátorům Jizerské 50. To, že umí konat, prokázali v uplynulých týdnech i naši vědci a studenti. Díky také jim,“ říká rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina a dodává:

„Ten milion korun využijeme hlavně na produkci ochranných pomůcek pro zdravotníky a další lidi v první linii. Předpokládáme, že výroba poběží do konce dubna ve stejném režimu. Dovolím si asi za všechny zúčastněné vyjádřit to největší poděkování především jim. Děkujeme. Přeji hodně zdraví a pevné nervy.“

Organizátoři závodu by měli univerzitě částku předat koncem tohoto týdne, až dojdou na účet všechny platby za startovné. Zároveň dodávají, že registrace do skutečné 54. ČEZ Jizerské 50 budou spuštěny po ukončení nouzového stavu, který v České republice panuje.

Radek Pirkl

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

IMG_0274 - kopie - kopie.JPG

Novoroční zdravice rektora Miroslava Brzeziny

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky, milí studenti, novoroční přípitek by se měl nést v optimistickém duchu. Přiznám se, těžko se mi hledá takové rozpoložení, protože to, co celý svět prožívá, růžové není, a bohužel to není jen...

1. 1. 2022 | Univerzita | 476

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 645