středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Mění se termíny pro státnice a promoce. TUL aktualizovala harmonogram akademického roku

Nakonec to klapne. Ale bude to trvat déle

Státní závěrečné zkoušky se na konci tohoto semestru budou konat ve dvou termínech, jen posunutých. Tomu odpovídá i posun předběžných termínů prvního běhu letních promocí.

Šíření koronaviru v České republice vyústilo v zákaz přímé výuky na vysokých školách, a to až do odvolání. Studenti závěrečných ročníků, kteří potřebují pro své diplomové práce konzultace nebo třeba laboratorní měření, se už mohou od pondělí 20. dubna na univerzity vrátit, většina studentů však do odvolání zůstává zatím doma.

To si vynutilo i změny v organizaci tohoto akademického roku. Především státní závěrečné zkoušky budou moci studenti podstoupit v posunutých termínech:

15. 6. – 3. 7. 2020 a 24. 8. – 11. 9. 2020.

K prvnímu běhu promocí tak půjdou ti úspěšní až v červenci, v rozmezí

13. 7. 2020 – 17. 7. 2020.

Vedení TUL zatím ponechalo termín pro splnění studijních povinností za tento akademický rok do 4. září 2020.

„Po dohodě s děkany jsme ale připraveni posunout ho o čtrnáct dní. Ke změně můžeme přistoupit, až bude jasné, kdy a za jakých podmínek se vrátí na univerzitu také studenti dalších ročníků,“ říká rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina.

Aktualizovaný harmonogram akademického roku najdete (i v angličtině) zde.

Vedení školy také průběžně aktualizuje sekci Často kladené dotazy – COVID-19/FAQ – na univerzitním webu, odpovědi na řadu svých otázek vztahujících se k průběhu a ukončení semestru najdete i tam.

Radek Pirkl

28.02. 2020

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!