středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Studenti všech ročníků se mohou vrátit na univerzitu, ovšem jen ve velmi omezeném režimu

Od pondělí 27. dubna se mohou studenti všech ročníků vracet na vysoké školy. Rozhodla o tom vláda svým včerejším nařízením. Návrat je ovšem možný pouze v omezeném režimu, přímá výuka na škole stále není možná.

Návrat studentů všech ročníků bude možný pouze v režimu, který tento týden platil už pro studenty závěrečných ročníků. Studenti se mohou vrátit… citujeme z nařízení vlády:

„[…]

− na konzultaci nebo na zkoušení za přítomnosti nejvýše 5 osob,

− na laboratorní, experimentální nebo uměleckou práci zejména pro realizaci závěrečných prací v rámci studia v bakalářském, magisterském nebo doktorském studijním programu za přítomnosti nejvýše 5 osob,

− na klinickou a praktickou výuku a praxi

[…]“

Při vstupu na univerzitu je potřeba, aby student odevzdal čestné prohlášení o tom, že není infekční, student také nesmí být v karanténě a musí si před vstupem do místnosti, kde bude probíhat zkouška nebo konzultace, dezinfikovat ruce (dezinfekčními prostředky, které zajistí a rozmístí škola).

Nařízení vlády operuje s formulací "pět osob" pro součet studentů s pedagogy, laboranty, případně s jinými pracovníky univerzity.

Přímá výuka zatím možná není, další informace dostanete od svých fakult

Klasická přímá výuka na univerzitách tedy stále obnovena není, až do odvolání je možná pouze výuka online či komunikace mezi studenty a pedagogy přes email.

Kromě konzultací, zkoušek a laboratorních prací mohou studenti všech ročníků i nadále individuálně navštívit univerzitní knihovnu, ovšem pouze za účelem půjčení nebo vrácení studijní literatury. „Nárazová“ návštěva univerzitní knihovny pro všechny studenty TUL byla možná na základě předchozího nařízení vlády již tento týden. Knihovna situaci vyřešila „drive-in“ okénkem a zprovoznila také pobočku v budově E2, kde funguje knihovník „na zavolání“.

Nařízení rektora TUL, které upravuje přítomnost studentů na univerzitě v souladu s novým vládním nařízením, najdete zde.

Fakulty už ke svým studentům směrují informace k přítomnosti studentů ve škole mailem, na svých webových stránkách nebo facebookových profilech. Například fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií připravila pro studenty elektronický formulář čestného prohlášení. Více zde. Děkanka fakulty textilní vyzývá studenty, kterých se nařízení nově týká, aby v týdnu od 27. dubna na fakultu zatím nejezdili. Čtěte zde.

-pir-

28.02. 2020

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!