U dvou fakult se blíží deadline pro podání přihlášek: 30. duben 2020

Přidáte se? Student fakulty mechatroniky pracuje na šokové elektrodialýze pro čištění vody v průmyslu

Na fakultu přírodovědně-humanitní a pedagogickou a do navazujícího studia na fakultě mechatroniky, informatiky a mezioborových studií můžete podávat přihlášku ještě do tohoto čtvrtka 30. dubna 2020.

Na FP přichystali od příštího akademického roku několik novinek. Jednou ze zásadních je rozšíření kombinací aprobací u navazujícího studia učitelství pro 2. stupeň ZŠ. Nově si mohou studenti zapisovat také kombinace se španělštinou a přírodopisem.

A novinkou je také to, že navazující magisterské studium učitelství pro 2. stupeň ZŠ lze od akademického roku 20/21 studovat v kombinované formě již pro všechny nabízené aprobace. „Dosud bylo kombinované studium možné jen u některých,“ říká děkan Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci Jan Picek a dodává:

Chtěli bychom tím vyjít vstříc základním školám, které se nedostatek učitelů snaží řešit i tím, že motivují studenty ve vyšších ročnících pedagogických fakult, aby začali učit už při studiu. Kombinovaná forma studia těmto studentům-učitelům dává větší prostor pro to, aby obojí zvládli souběžně.“

Na některých fakultách máte s přihláškou čas i v dalších měsících

Například fakulta zdravotnických studií přijímá přihlášky do všech svých studijních programů včetně letošní novinky, kterou je radiologická asistence, do 25. května.

Fakulta strojní přijímá přihlášky do navazujících studijních programů až do 31. července a vypsala už i druhé kolo přijímacího řízení do bakalářského studia – do něj můžete posílat přihlášky do 31. srpna 2020.

I jiné naše fakulty nabízí nebo nabídnou další kola přijímacích řízení s letními termíny pro podávání přihlášek.

Nabízené studijní programy za celou Technickou univerzitu v Liberci najdete přehledně zde.

-pir-