Dětský koutek přijímá rezervace. Letos čeká velký zájem rodičů

Pokud nevíte, kam v létě se svými potomky, řešení nabízí Dětský koutek TUL. Vyjma jednoho týdne bude mít otevřeno během celých prázdnin. Chůvy koutku denně vymyslí program pro 10 až 15 dětí. A pohlídají nejen batolata, ale i školkové děti a školáky.

„Zapotřebí je jen, aby nám rodiče dali vědět alespoň s dvoutýdenním a minimálně s týdenním předstihem. Abychom se stačili připravit a zařídili dostatek chův. Pokud bychom měli například hlídat miminko, muselo by mít pro sebe jednu chůvu,“ upozornila Ilona Sovová, zakladatelka a garantka dětského koutku z děkanátu Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL (FP).

Zapracovaný tým chův tvoří v současné době studentky FP, v minulosti se zapojily i dívky z jiných fakult. Chůvy chodí s dětmi na výlety do okolí, formou her ale také pracují na rozvoji a vzdělávání svěřených dětí. „Program připravujeme podle věkové skladby dětí,“ přiblížila Ilona Sovová.

Hodina hlídání vyjde rodiče na 40 korun. Druhý sourozenec má slevu. Koutek bude rodičům k dispozici během celých prázdnin, zavře jen v posledním srpnovém týdnu.

Dětský koutek už desátý rok pomáhá vykrýt mezidobí, kdy si rodiče nemohou vzít dovolenou a děti nemají tábory nebo nefungují školky. „Během prázdnin k nám ze zkušeností z minulých let dávají děti především neakademičtí pracovníci, kteří nemají tolik dovolené. A máme téměř vždy naplněnou celou kapacitu. I letos čekáme velký zájem rodičů,“ doplnila Ilona Sovová.

Zájemci se mohou ozvat vedoucí koutku na mailovou adresu: ilona.sovova@tul.cz nebo se rovnou zaregistrovat na: https://koutek.tul.cz/

- ad -

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE