středa 12. srpen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Bez roušek, ale také bez podání ruky. Na univerzitě dnes proběhly jediné promoce tohoto léta

Bez roušek, ale také bez podání ruky. Na univerzitě dnes proběhly jediné promoce tohoto léta

Promoce za časů koronaviru. Absolventi fakulty strojní (12).jpg
Promoce bez podání ruky a na distanc (čerstvá absolventka FS přebírá diplom od děkana Petra Lenfelda).

Na Fakultě strojní TUL dnes promovali zahraniční studenti a ti, kteří ukončili studium letos v únoru. Promoce i na dalších šesti fakultách liberecké univerzity budou až v září.

Pandemie koronaviru změnila klasický běh akademického roku i na Technické univerzitě v Liberci. Ze sedmi fakult pořádala promoce pouze fakulta strojní, a to pouze jeden běh pro studenty ze zahraničí a pro ty, kteří ukončili studium letos v únoru.

„Buďte smělí a odvážní, neztrácejte nadhled, přemýšlejte a mějte svůj názor. Jděte za svými cíli a plňte si své sny. Srovnávejte se s těmi, kdo jsou před vámi, buďte shovívaví k těm, které jste nechali za sebou. Jen takoví lidé mohou povznést naši společnost, přispět k jejímu blahu a rozvoji a vytvořit z našeho půvabného kousku země v srdci Evropy místo, kde to žije a kde stojí za to žít. Jen na takové absolventy může být univerzita právem pyšná a jen takoví absolventi budou hrdí na svoji univerzitu,“ řekl dnes dvěma desítkám nových bakalářek a bakalářů a inženýrek a inženýrů prorektor TUL Aleš Kocourek.

Dnešní promoce v česko-anglické verzi byly v čase začátku prázdnin jediným slavnostním aktem ukončení studia, který liberecká univerzita pořádala. Vzhledem k opatřením zavedeným jako prevence šíření nemoci COVID-19 si dnes absolventi s akademiky nemohli potřást rukou a dodržovali mezi sebou větší rozestupy.

Promoce v klasickém provedení, při kterém dostanou své diplomy všichni další absolventi našich sedmi fakult, kteří ukončili studium letos v létě, bychom měli pořádat v září.

Radek Pirkl

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání