středa 12. srpen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Bez roušek, ale také bez podání ruky. Na univerzitě dnes proběhly jediné promoce tohoto léta

Promoce za časů koronaviru. Absolventi fakulty strojní (12).jpg
Promoce bez podání ruky a na distanc (čerstvá absolventka FS přebírá diplom od děkana Petra Lenfelda).

Na Fakultě strojní TUL dnes promovali zahraniční studenti a ti, kteří ukončili studium letos v únoru. Promoce i na dalších šesti fakultách liberecké univerzity budou až v září.

Pandemie koronaviru změnila klasický běh akademického roku i na Technické univerzitě v Liberci. Ze sedmi fakult pořádala promoce pouze fakulta strojní, a to pouze jeden běh pro studenty ze zahraničí a pro ty, kteří ukončili studium letos v únoru.

„Buďte smělí a odvážní, neztrácejte nadhled, přemýšlejte a mějte svůj názor. Jděte za svými cíli a plňte si své sny. Srovnávejte se s těmi, kdo jsou před vámi, buďte shovívaví k těm, které jste nechali za sebou. Jen takoví lidé mohou povznést naši společnost, přispět k jejímu blahu a rozvoji a vytvořit z našeho půvabného kousku země v srdci Evropy místo, kde to žije a kde stojí za to žít. Jen na takové absolventy může být univerzita právem pyšná a jen takoví absolventi budou hrdí na svoji univerzitu,“ řekl dnes dvěma desítkám nových bakalářek a bakalářů a inženýrek a inženýrů prorektor TUL Aleš Kocourek.

Dnešní promoce v česko-anglické verzi byly v čase začátku prázdnin jediným slavnostním aktem ukončení studia, který liberecká univerzita pořádala. Vzhledem k opatřením zavedeným jako prevence šíření nemoci COVID-19 si dnes absolventi s akademiky nemohli potřást rukou a dodržovali mezi sebou větší rozestupy.

Promoce v klasickém provedení, při kterém dostanou své diplomy všichni další absolventi našich sedmi fakult, kteří ukončili studium letos v létě, bychom měli pořádat v září.

Radek Pirkl

28.02. 2020

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!