Eliška Chrpová absolvovala Fakultu textilní VŠST v Liberci (dnes TUL), s níž spojila také svou profesionální a akademickou dráhu.
S velkým zármutkem oznamujeme, že nás dne 2. července 2020 navždy opustila naše kolegyně a kamarádka doc. Ing. Eliška Chrpová, CSc.
Eliška Chrpová dokončila v roce 1974 studium Textilní fakulty VŠST v Liberci, obor netkané textilie a ekonomika a získala titul inženýr. Po studiu nastoupila do Ústavu bytové a oděvní kultury v Praze. V roce 1976 přešla na TU Liberec, fakultu textilní, kde pracovala do roku 2011. Působila nejprve jako asistent na katedře netkaných textilií, od roku 1977 se stala odbornou asistentkou. V roce 1990 získala vědeckou hodnost Kandidáta věd. V letech 1993–1996 vedla zahraniční oddělení TUL. V dalších letech pak pracovala na fakultě textilní na katedře zaměřené na mechanické technologie. V roce 2005 obhájila na Fakultě textilní Technické univerzity v Liberci habilitační práci na téma Metody pro řešení systému „Textilní vlákno – strojní zařízení – textilie“.
Na paní docentku vzpomínáme pro široké spektrum jejích odborných aktivit i pro její přátelské chování ke kolegům a studentům. Byla aktivní sportovkyní, vynikala zejména v lyžování.
Poslední rozloučení se zesnulou paní docentkou se bude konat ve středu 8. 7. 2020 ve 13:00 hodin v malé obřadní síni krematoria v Liberci.
Čest její památce!
kolegyně a kolegové z Fakulty textilní TUL
Další články v rubrice

Šest univerzit ze tří zemí spojilo téma umělé inteligence na ACC FÓRU
Umělá inteligence se stala středobodem mezinárodního setkání v rámci Akademického koordinačního střediska (ACC), které poprvé hostila Technická univerzita v Liberci. Studenty a pedagogy ze šesti vysokých škol z české, německé a polské části...

Nápad a 3D tisk: Soutěž, kde studenti tvoří a překvapují
Model rozvodů spalovacího motoru, interaktivní rostlinná buňka nebo elektrické vypínače propojené s miniaturou domku. To jsou oceněné nápady, které za pomoci 3D tisku zhmotnili středoškoláci přihlášení do soutěže o nejlepší 3D tiskový výukový...

Rektor vyhlašuje druhý ročník soutěže o výjimečný pedagogický počin
Do soutěže můžete nominovat jednotlivce nebo i skupinu vyučujících. Soutěžní kategorie nejsou přesně vymezené, a tak je možné přihlásit učebnici, inovativní způsob výuky, vytvoření výjimečného studijního programu nebo třeba akci či aktivitu...