Univerzita třetího věku rozšiřuje nabídku. Přichystala 15 nových kurzů

U3V kurzy.jpg
Lidé starší 50 let si mohou od nového akademického roku vybrat na Univerzitě třetího věku TUL z 50 nabízených kurzů. Lektoři budou poprvé ze všech fakult TUL.

Patnáct nových kurzů připravila na příští akademický rok Univerzita třetího věku TUL (U3V). Její nabídka se také rozšíří o kurzy zajišťované fakultou zdravotnických studií i fakultou umění a architektury. Poprvé v historii tak před studující předstoupí lektoři ze všech fakult Technické univerzity v Liberci.

„Letos poprvé nám každá fakulta zajišťuje alespoň jeden kurz. Jsem za to moc ráda, protože nabídka pro účastníky je tak nebývale pestrá,“ řekla ředitelka Centra dalšího vzdělávání TUL Jitka Pacltová.

Fakulta zdravotnických studií chystá na příští letní semestr kurz Zdravé stárnutí. Jeho náplní budou témata, která seniory seznámí s možnostmi zdravého životního stylu ve zralém věku. Na konkrétním programu kurzu se stále pracuje.

Už nyní se mohou zájemci hlásit do nového kurzu Fakulty umění a architektury TUL. Jan Stolín a Jaroslav Prokeš provedou studující Sochařskými a instalačními tendencemi v umělecké výstavní praxi 20. a 21. století. Kurz mimo jiné slibuje, že posluchače seznámí s moderním uměním z pohledu umělců, nikoliv teoretiků umění. Absolventi kurzu by pak měli například pochopit instalační umění.

„Fakulta umění a architektury se připojuje k univerzitě třetího věku znovu po mnoha letech. Věřím, že mnohým studujícím může pohled uznávaných umělců pomoci změnit nahlížení na moderní umění,“ uvedla koordinátorka U3V Petra Palaščáková.

U3V chystá na letošní rok 15 nových kurzů z celkového počtu 50. Novinkou bude v zimním semestru například Práce s dotykovými telefony a tablety pro začátečníky i pokročilé. Studující se mohou hlásit také do kurzů Dějiny matematiky, Mineralogie nebo Programovací jazyky pro začátečníky a 3D modelování.

Nabídku všech kurzů U3V pro akademický rok 2020/21 najdete zde.

Přihlášku naleznete zde.

Na Univerzitě třetího věku může studovat každý, kdo má středoškolské vzdělání s maturitou a je mu více než 50 let. Kurzy jsou jedno i vícesemestrové.

Zájem o studium na Univerzitě třetího věku TUL je stále větší. Centrum dalšího vzdělávání proto letos otevřelo svoji první pobočku na Euroškole v České Lípě.

V minulém akademickém roce studovalo Univerzitu třetího věku TUL 745 seniorů v 50 kurzech. Většinu studujících tvoří ženy. Loni jich bylo 630.

Adam Pluhař