sobota 19. září 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Rektorky a rektoři českých univerzit jsou znepokojeni situací v Bělorusku

Rektorky a rektoři českých univerzit jsou znepokojeni situací v Bělorusku

Ve společném prohlášení, kterým reagují na aktuální situaci v Bělorusku, zvažují rektorky a rektoři českých vysokých škol vypsání zvláštních stipendií pro studentky a studenty z Běloruska. K výzvě se přidává i rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina.

„Jako projev solidarity s běloruskými vysokými školami a jejich studenty se vysoké školy České republiky budou snažit navrhnout relevantní stipendijní programy pro tamní zájemce o studium v České republice. Konkrétní podoba a rozsah programů budou zveřejněny co nejdříve, v nejbližších týdnech,“ zní ve společném prohlášení České konference rektorů.

„Musíme se spolu s ostatními státy, členy Evropské unie, zasadit o to, aby se Bělorusko neocitlo v situaci Československa roku 1968, ale aby se mohlo vydat cestou svobody, kterou jsme zažili až v roce 1989 a naštěstí zažíváme dosud,“ pokračuje prohlášení, které včera vydali čeští rektoři v reakci na aktuální situaci v Bělorusku po prezidentských volbách.

Prohlášení plně podporuje také rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina. Dodává, že na liberecké univerzitě, napříč fakultami, je nyní zapsáno devět studentů z Běloruska.

-pir-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání