Jediným kandidátem na děkana fakulty textilní je Vladimír Bajzík

Noví docenti a doktoři 06_2013 (70).jpg
V roce 2013 byl Vladimír Bajzík na TUL jmenován docentem.

Fakultu textilní TUL absolvoval, působil v jejím akademickém senátu, vede na ní katedru, nyní je doc. Ing. Vladimír Bajzík, Ph.D., jediným kandidátem na děkana Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci.

Fakultu textilní TUL (tehdy VŠST v Liberci) absolvoval v roce 1985, pokračoval na ní v doktorských studiích, v roce 2013 byl jmenován docentem ve vědním oboru textilní technika a materiálové inženýrství. V letech 2008–2010 byl předsedou Akademického senátu Fakulty textilní TUL a byl po několik období také členem fakultního senátu. Nyní je na svém domácím působišti vedoucím katedry hodnocení textilií. Jeho odborným zaměřením je senzorická analýza, hodnocení omaku a jeho predikce, hodnocení komfortu a řízení a zabezpečování jakosti.

Vladimír Bajzík (*1961) se jako kandidát na děkana představí akademické obci ve čtvrtek 1. října od 12:30 hodin v posluchárně B4.

Akademický senát Fakulty textilní TUL vyhlásil volby na děkana, protože současné děkance Janě Drašarové končí letos 31. října její druhé funkční období. K volbě přistoupí fakultní senátoři v pátek 2. října. V říjnu budou volit svého nového děkana také na naší ekonomické fakultě.

Radek Pirkl