pátek 30. říjen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Za pomoc univerzity v boji proti covidu převzal rektor Brzezina ocenění od hejtmana Půty

Za pomoc univerzity v boji proti covidu převzal rektor Brzezina ocenění od hejtmana Půty

Převzali skleněný koronavirus. Foto: LK

Skleněného „covida“ převzal rektor jako zástupce univerzitních týmů, které se na jaře v čase pandemie zapojily do produkce roušek a filtrů do roušek.

Ocenění má podobu koronaviru a jeho autorem je umělecký sklář Jiří Pačinek. Rektor Miroslav Brzezina jej převzal v pátek 18. září na slavnostním večeru v libereckém Divadle F. X. Šaldy.

Kromě rektora TUL Miroslava Brzeziny převzali „covida“ od hejtmana Martina Půty také Jana Kočí, ředitelka Střední průmyslové školy textilní v Liberci, Ondřej Kout, vedoucí personálního oddělení ve společnosti Drylock Technologies s.r.o., Kateřina Nečásková ze sekretariátu člena Rady LK, a další, které se hejtman rozhodl ocenit za jejich přínos k zvládnutí jarní vlny koronakrize v Libereckém kraji.

„Ocenění převzal za přístup a práci celé univerzity, například práci týmu katedry textilních a jednoúčelových strojů fakulty strojní, který během koronakrize sestavil a vyladil zařízení produkující nanovrstvu pro roušky,“ píše kraj k ocenění rektora Miroslava Brzeziny na svém facebooku.

-pir-

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání