pátek 30. říjen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Předsedou akademického senátu univerzity je Jan Berki

Předsedou akademického senátu univerzity je Jan Berki

001.jpg
Přebírá žezlo v AS TUL.

Univerzitní senát vnímá jako vhodnou platformu pro diskuze o důležitých otázkách univerzity. Nový předseda se chce zaměřit také na revizi vnitřních předpisů nebo hodnocení kvality výuky na naší univerzitě.

Jan Berki, který dosud zastával funkci předsedy Akademického senátu Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL, byl jediným kandidátem na post předsedy univerzitního senátu.

„Vím, jaké kompetence akademickému senátu svěřil zákon. Rád bych ale, aby náš senát hrál aktivní roli ve směřování naší univerzity. Protože je to jediný orgán univerzity, kde je více než jeden zástupce z každé fakulty, a to včetně studentů, je vhodnou platformou pro diskuse o důležitých otázkách,“ uvádí Mgr. Jan Berki, Ph.D., který je desátou osobností v čele AS TUL od jeho založení po listopadu 1989. Na postu předsedy střídá Jana Šemberu.

„Uvítal bych, kdyby pokračovala pracovní skupina pro ekonomiku a k ní se přidala nově pracovní skupina pro legislativu a také jedna pro hodnocení kvality výuky. Úkoly první skupiny jsou zřejmé, druhá by ve spolupráci s rektorátem postupně prošla všechny vnitřní předpisy a zrevidovala, zda principy v nich obsažené jsou stále platné. Třetí by pak především ve spolupráci se studenty mohla dopracovat návrh způsobů, jakým by probíhalo hodnocení výuky,“ jmenuje Jan Berki stěžejní témata, na která se chce jako předseda senátu zaměřit.

Senát včera na své ustavující schůzi zvolil také prvního místopředsedu, kterým je Bc. Ondřej Havelka z fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií, a druhého místopředsedu – v této funkci pokračuje Ing. Vlastimil Hotař, Ph.D., z fakulty strojní.

Příští zasedání Akademického senátu TUL bude 13. října, zasedání jsou veřejná, konají se zpravidla od 9.00 hodin v zasedací místnosti suterénu budovy IC.

Radek Pirkl

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání