pátek 30. říjen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Liberecká univerzita začne semestr v online režimu. Prezenční výuku nedoporučila krajská hygiena

Liberecká univerzita začne semestr v online režimu. Prezenční výuku nedoporučila krajská hygiena

20200507_131004.jpg
Zase bude na Univerzitním náměstí pusto. Zatím do 31. října 2020.

Pravidla začátku nového akademického roku diktuje pandemie koronaviru – Technická univerzita v Liberci se připojuje k univerzitám, které přejdou na distanční výuku. Studenti z Liberce ovšem nezmizí, v malých skupinách budou moci do laboratoří a ateliérů, na konzultace nebo do knihovny, možné jsou i praxe.

„Výuka bude probíhat distančně kromě předmětů, které vyžadují laboratorní, experimentální nebo uměleckou práci, tam se bude výuka dělit na menší skupiny do 15 osob,“ říká rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina. Na základě dohody s krajskými hygieniky a doporučení šéfa Krajské hygienické stanice v Liberci Vladimíra Valenty vydal dnes příkaz, který začátek nového akademického roku na TUL upravuje.

Možné jsou i nadále individuální návštěvy knihoven a studoven, konzultace a zkoušení za přítomnosti max. 10 osob. Možná bude také klinická a praktická výuka či praxe.

Patří sem i praktická výuka tělesné výchovy pro specialisty, kterou zajišťuje katedra tělesné výchovy FP TUL, ta probíhat také bude, a to v počtu do 15 osob, více informací k výuce tělesné výchovy najdete zde.

Studenti, kteří do školy míří, nesmí trpět příznaky virového infekčního onemocnění a musí si před vstupem do budov a místností dezinfikovat ruce. Roušky ve vnitřních prostorách jsou povinné už nařízením ministerstva zdravotnictví. Studenti, kteří mají nařízenou karanténu, se výuky, konzultací, zkoušek apod. účastnit nesmí.

Studenti a zaměstnanci, kteří měli pozitivní test na covid-19 nebo jim byla nařízena karanténa, mají povinnost toto nahlásit přes celouniverzitní formulář zde.

Studenti budou o přechodu na distanční výuku informováni e-mailem, z něj se dočtou také to, kde najdou bližší informace ke své konkrétní výuce, zpravidla budou informace přehledně dostupné z fakultních webových stránek. Studenty budou kontaktovat také vyučující či garanti předmětů.

„Studenti, kteří do Liberce nemusí, ať nejezdí na koleje a studují z domova,“ vyzývá studenty nad rámec nařízení rektor Brzezina a dodává k tomu: „Pokud se nebudou větší skupiny studentů potkávat na výuce, ale setkávaly by se pak na kolejích, postrádal by přechod na distanční výuku z pohledu epidemiologických opatření smysl.“

Výuka v zimním semestru akademického roku 2020/2021 na Technické univerzitě v Liberci začíná v úterý 29. září. Nařízení šéfa krajských hygieniků, které zakazuje prezenční výuku, platí do 31. října 2020.

Celé znění příkazu rektora najdete na webu TUL zde.

Radek Pirkl

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání