pondělí 08. březen 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Provozní informace k začátku semestru: koleje, menza, budovy

Provozní informace k začátku semestru: koleje, menza, budovy

Koronavirus diktuje podmínky výuky na vysokých školách.

Jak bude fungovat provoz v univerzitních budovách v době, kdy z velké části povedeme výuku v distanční formě?

Přechod na distanční formu studia doporučila liberecké univerzitě krajská hygienická stanice, rektor svým příkazem upravuje režim výuky tak, že laboratorní, experimentální a umělecká činnost stejně jako praktická výuka tělesné výchovy pro specialisty je možná ve skupinách do 15 lidí.

Je možné také navštěvovat knihovnu, chodit na konzultace, zkoušky a praxe. Prezenční výuka na TUL není na začátku semestru omezena až tak, jak tomu bylo letos na jaře, a navíc doporučení krajských hygieniků platí zatím do konce října.

Příkaz rektora čtěte zde.

Mám, nemám jet na koleje?

Studenti, kteří nemusí kvůli výuce v laboratořích a v ateliérech nebo například kvůli praxím apod. do Liberce, ať se na kolejích neubytovávají a studují z domova. Budou se moci ubytovat i kdykoliv později během semestru, až do školy budou muset nebo až TULka přejde opět do režimu prezenční výuky.

Ubytovací služba jim nemůže garantovat pokoj, který si už nyní rezervovali, ale pokoj dostanou a dodatečně se mohou přestěhovat na jiné místo nebo se sestěhovat se svým „osvědčeným“ spolubydlícím. Ubytovací služba v tom studentům vyjde vstříc, pokud to bude jen trochu možné.

Menza omezí nabídku jídel

Menzy budou v provozu ve stejném režimu jako dosud, pouze se sníží počet nabízených jídel na tři. A to z důvodu provozních opatření, která mají zajistit, že bude fungovat stále alespoň jedna směna, která jídlo uvaří.

Vedení univerzity doporučuje zaměstnancům a studentům využít v čase oběda plné otevírací do by menz, které mají otevřeno od 11.00 do 14:45 hodin (v pátek do 14.00 hodin). Pomůže nám to předejít tomu, aby se, především kolem pravého poledne, soustředil v jídelně příliš velký počet lidí, což není v souladu s dikcí epidemiologických opatření. 

Jak do budov?

Univerzitní budovy budou od úterý 29. září přístupné pouze přes čipovou kartu, týká se to i kolejí. Z nařízení rektora dále vyplývají některá hygienicko-epidemiologická opatření. U vchodu do budov i před vstupem do místností je potřeba si dezinfikovat ruce. Zakrytí úst a nosu je v ČR ve vnitřních prostorách povinné nařízením Ministerstva zdravotnictví.

Výuky, praxe, konzultace apod. se nesmí účastnit student, který má příznaky virového infekčního onemocnění nebo je v karanténě a všichni studenti i zaměstnanci, kterým byla nařízena karanténa nebo diagnostikováno onemocnění covid-19, musí toto univerzitě nahlásit prostřednictvím online formuláře zde.

Odpovědi na další své otázky k opatřením a změnám, které vedení TUL zavedlo v souvislosti s přechodem části výuky na distanční formu, najdete v sekci COVID-19 | FAQ.

Bližší informace konkrétně ke své výuce pak najdou studenti přes webové stránky svých fakult.

Radek Pirkl

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání