čtvrtek 25. únor 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > »Snídaně s rektorem« patří otázkám a odpovědím k dění na univerzitě na prahu nového akademického roku. Setkávají se na ní tradičně vedení TUL a naši děkani s novináři z regionu

»Snídaně s rektorem« patří otázkám a odpovědím k dění na univerzitě na prahu nového akademického roku. Setkávají se na ní tradičně vedení TUL a naši děkani s novináři z regionu

Snídaně s rektorem. Zleva Děkan Petr Lenfeld, prorektor Pavel Satrapa, rektor Miroslav Brzezina a děkan Osamu Okamura.JPG
Snídaně s rektorem. Zleva děkan Petr Lenfeld, prorektor Pavel Satrapa, rektor Miroslav Brzezina a děkan Osamu Okamura

Velká část neformálního setkání s novináři, které se uskutečnilo ve čtvrtek 8. října, patřilo informacím o přechodu na částečnou distanční výuku. Pár hodin na to česká vláda vydala usnesení o úplném zrušení prezenční výuky na vysokých školách. Na Snídani s rektorem se však probírala i řada dalších témat, která zatím platí a která jsou zásadní pro chod univerzity – příjezdy zahraničních studentů, výstavby a rekonstrukce, které nás tento rok čekají, nové studijní programy napříč fakultami a další témata.

Vedení TUL v čele s rektorem Miroslavem Brzezinou a pět děkanů a další zástupci univerzity se setkali netradičně v hlavním „stanu“ architektů – v Ateliéru Karla Hubáčka.

Interní monitoring covidu-19 a karantény

Rektor Miroslav Brzezina novináře informoval například o tom, že univerzita si vede interní monitoring nákazy covidem-19 a karantény. Do online formuláře jsou studenti i zaměstnanci školy povinni se podle příkazu rektora zapsat, pokud onemocněli covidem, nebo pokud jim byla nařízena karanténa.

„Systém jsme zavedli, abychom měli přehled o rozsahu nákazy a karantén na univerzitě a mohli podle toho přijmout patřičná opatření. Čísla se shodují s hlášeními, která máme od krajských hygieniků,“ řekl rektor Brzezina a dodal: „Nakažených studentů a akademiků nebo těch s nařízenou karanténou máme na univerzitě zatím jednotky, podle údajů z našeho interního systému je to do 1 %.“

Přeshraniční výjezdy a příjezdy s velkými omezeními

Řeč byla také o tom, že covid-19 omezil příjezdy a výjezdy studentů. Na Erasmus+ přijela na začátku akademického roku jen asi třetina obvyklého počtu okolo 140 studentů a asi o polovinu méně je nových studentů-samoplátců, kterých do prvních ročníků přijelo během září a října 12. Běžně je u nás touto dobou 20–25 nový samoplátců v prvních ročnících.

Studenti opět v akci

Naše studentka z fakulty zdravotnických studií pomáhá s trasováním na krajské hygienické stanici v Liberci a dalších 11 studentů se přihlásilo na výzvu hlavní hygienička Jarmily Rážové na seznam dobrovolníků.

Výstavba a rekonstrukce

Univerzita chystá řadu stavebních a rekonstrukčních akcí. Kromě přestavby budovy E2 a přilehlých vysloužilých dílen na nové srdce kampusu se sídlem ekonomické fakulty, mediatékou, konferenčními prostory a prostorem pro studium se chystá nákladná rekonstrukce budovy F1 a také dostavba na budově F2. „Vzniknou zde laboratorní prostory především pro studenty nového doktorského studia architektura a urbanismus, které jsme letos naplnili studenty. S dostavbou by se mělo začít letos na jaře,“ říká prorektor TUL Radek Suchánek.

Dále během Snídaně s rektorem děkani podali novinářům informace o nových studijních programech, do kterých před pár dny nastoupili první studenti.

Tiskovou zprávu ze Snídaně s rektorem s podrobnostmi o těchto i dalších tématech najdete v sekci tiskové zprávy zde.

Radek Pirkl
Foto: Adam Pluhař

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání