středa 25. listopad 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Zájemci o studium k nám nemohou, univerzitu jim ale ukážeme velkou online akcí

Zájemci o studium k nám nemohou, univerzitu jim ale ukážeme velkou online akcí

IMG_20201027_145000-2-2.jpg
V live streamu diváci poprvé uvidí video, jež představí univerzitu i lidi z vedení fakult. Ti také online zodpoví zaslané dotazy. Foto: Marta Urbanová, TUL

Speciální videospot, ale i živé online vstupy zástupců všech fakult představí naši univerzitu během chystaného Dne otevřených dveří na TUL. Zájemci o studium díky rozsáhlé virtuální akci nahlédnou i za dveře, které by jinak kvůli epidemické situaci musely zůstat zavřené.

„Jsem rád, že jsme nemuseli tradiční den otevřených dveří zrušit, některé univerzity k tomuto kroku sáhly. Den otevřených dveří je totiž pro zájemce o studium nejlepší možností, jak si prohlédnout učebny, laboratoře a potkat se s vědci a lidmi z vedení jednotlivých fakult. Díky videu tak potenciální studenty o nic zásadního neochudíme. Když nemohou studenti za námi, půjdeme my za nimi,“ řekl rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina.

Kdo se v den „D“ připojí, dostane možnost prohlédnout si celý univerzitní kampus. A to nejen z  „droní“ perspektivy. Především si ale s moderátory Doris a Matoušem projde všechna klíčová místa univerzity - Univerzitní náměstí, menzu, studentský klub nebo aulu. Studentská dvojice se zastaví také třeba v několikrát oceněných harcovských kolejích. Diváci si podle předem daných časových bloků budou moci vybrat fakultu, o niž mají zájem, a na tu se zaměřit,“ popsala Marta Urbanová, vedoucí Oddělení komunikace a marketingu TUL.

Součástí Dne otevřených dveří TUL budou rozhovory se zástupci všech fakult. Zájemcům o studium zodpoví také otázky položené prostřednictvím chatu.

Ke Dni otevřených dveří TUL se zájemci mohou v live streamu připojit 21. listopadu od 13 hodin pomocí tohoto odkazu: https://bit.ly/38EwomL. Online akce potrvá do 16 hodin.

Dny otevřených dveří jsou mezi zájemci o studium na TUL velmi oblíbenou a vyhledávanou akcí. V posledních letech je navštěvuje v průměru 500 lidí. V aule budovy G si mohou návštěvníci vyslechnout přednášky, u stánků jednotlivých fakult vzít informační a propagační materiály nebo si popovídat s pracovníky fakult a kateder. Padají dotazy nejen na studium, ale také na možnosti volnočasových aktivit, zázemí univerzity, koleje nebo stipendia. U stánků se pokaždé tvoří fronty.

Program ONLINE Dne otevřených dveří TUL

13:00 – 13:30 úvodní informace k průběhu vysílání
rozhovor s rektorem Miroslavem Brzezinou
rozhovor s prorektorem pro vzdělávání a vnitřní legislativu Miroslavem Žižkou
video prohlídka kampusu a kolejí

Představení fakult – live stream a chat
13:30 – 13:50  Fakulta strojní
13:50 – 14:10  Fakulta textilní
14:10 – 14:30  Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická
14:30 – 14:50  Ekonomická fakulta
14:50 – 15:10  Fakulta umění architektury
15:10 – 15:30  Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií
15:30 – 15:50  Fakulta zdravotnických studií

15:50 - 16:00   důležité kontakty a termíny, rozloučení a konec vysílání

Adam Pluhař

24.09. 2020

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!