čtvrtek 04. březen 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Nezapomínejme. Svoboda není samozřejmost

Nezapomínejme. Svoboda není samozřejmost

P0003811-2.jpg
Letošní připomenutí 17. listopadu se odehrálo v komorní atmosféře. Prorektor Pavel Satrapa u libereckého památníku

Na životy nacisty popravených studentů a všech týraných a vězněných bojovníků za svobodu vzpomnělo vedení naší univerzity v průběhu svátku 17. listopadu. Rektor Miroslav Brzezina si Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva připomněl na Národní třídě. Listopadové události v Praze přímo zažil. I s dopady obušků.

Prorektoři Pavel Satrapa, Pavel Mokrý a Miroslav Žižka položili v Liberci kytice při tiché pietě u Památníku obětem komunismu v Jablonecké ulici.

Prorektor Pavel Satrapa je přesvědčen o tom, že by lidé na odkaz tohoto dne neměli zapomínat. Považuje jej za jeden z nejvýznamnějších dnů naší novodobé historie. „Na univerzitě si samozřejmě připomínáme smutný 17. listopad 1939, kdy nacisté zavřeli české vysoké školy, popravili devět studentských vůdců a spustili hromadné zatýkání studentů i pedagogů. O padesát let později pak oficiální připomínka této události přerostla v demonstraci, jejíž brutální rozehnání se stalo rozbuškou pádu komunistického režimu v naší zemi. Nenapadá mne žádné radostnější datum naší historie za posledních padesát let, než je 17. listopad 1989,“ míní prorektor Pavel Satrapa.

Adam Pluhař
Radek Pirkl

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání