Používáme cookies. Z důvodu zkvalitňování potřebujeme vědět, o které články mají návštěvníci zájem.

Láká vás učitelství, strojařina či programování? Zjistěte víc na dnech otevřených dveří!

computer-1185626_1920-2.jpg
Na Technické univerzitě v Liberci startuje série online dnů otevřených dveří. Fakulta pedagogická začíná 20. 1., virtuální akci uzavře 13. 2. fakulta textilní. Foto: Pixabay

Nepropásněte ani v době koronavirové jedinečnou šanci poznat fakulty, které vás zajímají. Na Technické univerzitě v Liberci právě startuje online série dnů otevřených dveří. Dozvíte se na nich vše potřebné o přijímacím řízení a studiu, čekají na vás virtuální prohlídky vybavení. V živých vstupech si můžete poslechnout klíčové osobnosti fakult nebo si popovídat se studenty.

Jednotlivé fakulty se budou představovat od ledna až do poloviny února. Podívejte se na termíny fakult, které vás zajímají, ať vám něco neuteče. Podrobnosti zjistíte, když kliknete na podtržené názvy fakult.

Jako první zve na virtuální prohlídku Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická TUL. Její den otevřených dveří začíná 20. 1. a poběží od 15 do 19 hodin. V online vysílání se dozvíte všechny informace o studijních programech, přijímacím řízení i stážích v zahraničí. Představí se vám všechny katedry. Pokud byste tento datum propásli, nezoufejte. Fakulta se vám virtuálně otevře ještě 23. 1. od 9.00 do 13.00 hodin.

Jestliže vás láká vše, co se točí kolem techniky, neváhejte se připojit 27. 1. v 10.00 hodin ke streamu dne otevřených dveří Fakulty strojní TUL. Dozvíte se, jak probíhá přijímací řízení na fakultu s nejdelší historií v rámci naší školy, zjistíte perspektivy uplatnění, uvidíte, na jaké originální aplikace se kromě tradiční strojařiny fakulta zaměřuje. Nebo si třeba poslechnete, jak fakultu vnímají současní úspěšní studenti. V předtočeném videu také uvidíte, jaké má fakulta špičkové vybavení a zázemí.

Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL se představí také 27. 1. Den otevřených dveří proběhne formou online streamu na sociální síti Facebook. Začátek je v 15 hodin. Garanti studijních programů představí podrobnosti studia nabízených programů a v živých vstupech se můžete těšit na virtuální prohlídky laboratoří se zasvěcenými komentáři pedagogů. V premiéře bude také představena nová fakultní "bastlírna" včetně unikátní 3D tiskárny plošných spojů, jediné v České republice.

Pokud je vaším snem věnovat se marketingu a obchodu nebo se ponořit do světa financí, bude pro vás správnou volbou Ekonomická fakulta TUL. Nepropásněte datum 2. 2., kdy od 10.00 a pak znovu ve 12.00 hodin totiž startuje virtuální den otevřených dveří. Uděláte si představu o tom, co obnáší bakalářský a magisterský studijní program, dozvíte se informace o přijímacím řízení i o možnostech studia v zahraničí. Čeká vás prohlídka školy se studenty nebo návštěva EconLabu.

Zájemce s chutí studovat ošetřovatelství, zdravotnické záchranářství, radiologickou asistenci nebo biomedicínské inženýrství přivítá 12. 2.  Fakulta zdravotnických studií TUL. Online vysílání a chat proběhne mezi 10.00 a 12.00 hodinou. Fakulta vám představí všechny obory, učebny nebo vybavení. V předtočeném videospotu uslyšíte zkušené lektory a můžete si prohlédnout například fakultní špičkově vybanou sanitku nebo nejnovější anatomický virtuální stůl.

Chcete se věnovat výzkumu nových SMART materiálů, designu nebo třeba textilní technologii? Potřebné informace se dozvíte na online dni otevřených dveří Fakulty textilní TUL. Startuje 13. 2. od 10.00 hodin. Fakulta nechá nahlédnout do svých učeben, laboratoří a ateliérů. O možnostech studia nebo přijímacím řízení promluví zástupci vedení a jednotlivých kateder.

Fakulta umění a architektury TUL vzhledem ke svému specifickému zaměření sází v komunikaci na osobní přístup a den otevřených dveří nepořádá. Jakékoliv dotazy zájemcům zodpoví na studijním oddělení.

Adam Pluhař

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

IMG_7492-2.jpg

Posíláme do škol nové učitele

Na Technické univerzitě v Liberci začaly podzimní promoce. Slavnostní udílení akademických titulů odstartovala fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická.

20. 9. 2021 | Univerzita | 266
IMG_6167_120_ptts.jpg

O post rektora TUL se ucházejí dva kandidáti

Stávající rektor Miroslav Brzezina a Josef Šedlbauer, vedoucí katedry chemie FP TUL, kandidují na rektora Technické univerzity v Liberci. Předseda akademického senátu vyhlásil kandidáty podle harmonogramu voleb dnes odpoledne.

21. 9. 2021 | Univerzita | 562

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_6167_120_ptts.jpg

O post rektora TUL se ucházejí dva kandidáti

Stávající rektor Miroslav Brzezina a Josef Šedlbauer, vedoucí katedry chemie FP TUL, kandidují na rektora Technické univerzity v Liberci. Předseda akademického senátu vyhlásil kandidáty podle harmonogramu voleb dnes odpoledne.

21. 9. 2021 | Univerzita | 562