pátek 18. červen 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Liberecká univerzita bude měnit svůj vizuální styl

Liberecká univerzita bude měnit svůj vizuální styl

P1015110.JPG

Spojila proto síly s organizací CZECHDESIGN, která dnes vyhlásila soutěž na nový vizuální styl Technické univerzity v Liberci. Grafičtí designéři a studia se mohou hlásit do 2. června 2021. Návrh nového vizuálního kabátu by univerzita chtěla mít letos.

„Současný vizuální styl je nejednotný a neodpovídá moderním potřebám naší univerzity,“ říká rektor Technické univerzity v Liberci (TUL) Miroslav Brzezina. Dodává, že si od nového vizuálního stylu univerzity slibuje větší sjednocení prezentace jejích sedmi fakult, výzkumného ústavu a rektorátních oddělení a útvarů.

„Design manuál TUL je starý právě deset let, je potřeba ho komplexně přepracovat tak, aby vizuální identita byla pro univerzitu opěrným bodem při oslovování uchazečů o studium, partnerů z řad firem, na veletrzích, při živých i online kampaních a eventech,“ říká Radek Suchánek, prorektor pro vnější vztahy a rozvoj TUL. Upozorňuje také na to, že současně používaný vizuální styl vznikl ještě před tím, než do našich životů razantně zasáhly sociální sítě, a právě i pro komunikaci na nich je potřeba adaptovat vizuální identitu školy. „Nový vizuální styl je také zásadním prvkem, na který se váže konkurenceschopnost univerzity v zahraničí,“ dodává prorektor Suchánek.

Liberecká univerzita se proto spojila s organizací CZECHDESIGN, která pro ni právě dnes odstartovala soutěž určenou grafickým designérům a studiím.

Marta Urbanová, vedoucí Oddělení komunikace a marketingu TUL, k tomu dodává: „Soutěž jsme se rozhodli vyhlásit jako uzavřenou a dvoufázovou. Díky dvěma kolům budou mít designéři na základě zpětné vazby dostatečný prostor pro případné dopracování návrhů.“ Do soutěže bude dle projeveného zájmu a odborného posouzení portfolií a referencí vyzváno pět účastníků. Všichni účastníci soutěže obdrží skicovné a autor vítězného návrhu získá zakázku na rozpracování kompletního vizuálního stylu.

„Předpokládám, že vítězný návrh budeme mít do konce tohoto roku. Nový vizuální styl začneme hned zavádět. Plán je takový, že v roce 2023 oslavíme 70 let existence liberecké univerzity už plně v novém kabátě,“ uzavírá rektor Brzezina.

Zájemci o účast v soutěži z řad grafických designérů a studií mohou svá portfolia posílat do 2. června 2021 Tereze Škvárové na e-mail tereza.skvarova@czechdesign.cz.

„K soutěži na novou vizuální identitu TUL přistupujeme od počátku s velkou pokorou a transparentně ji komunikujeme mezi pedagogy, studenty i zaměstnance TUL. Zapojení univerzity je pro nás základem cesty k úspěšnému projektu, dodává Jana Vinšová, ředitelka CZECHDESIGN.

Více k propozicím soutěže na www.czechdesign.cz/souteze.

Radek Pirkl

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání