pátek 18. červen 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Rektor dnes jmenoval Vlastimila Hotaře docentem

Rektor dnes jmenoval Vlastimila Hotaře docentem

IMG_5796.JPG
Vlastimil Hotař novým docentem na Fakultě strojní Technické univerzity v Liberci.

Vlastimil Hotař, vedoucí katedry sklářských strojů a robotiky, převzal z rukou rektora Miroslava Brzeziny jmenovací dekret. Čerstvému docentovi blahopřál také děkan Fakulty strojní TUL Petr Lenfeld.

„Pane docente, tato země a naše fakulta sklo potřebuje. Jsem rád, že Vás a katedru, kterou vedete, na fakultě máme a přeji Vám a také sklářství a všemu, co k němu patří, radostnou budoucnost,“ řekl u příležitosti jmenování nového docenta Petr Lenfeld.

Doc. Ing. Vlastimil Hotař, Ph.D.
(*1973, Česká Lípa)

Je absolventem Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově. V roce 1996 dokončil na Fakultě strojní Technické univerzity v Liberci (FS TUL) studia v oboru „konstrukce strojů a zařízení“ a navázal doktorátem na stejné fakultě a v témže oboru. Od roku 2002 pracoval na katedře sklářských strojů a robotiky na FS TUL jako odborný asistent, později jako odborný asistent s vědeckou hodností na téže katedře. V roce 2015 zahájil činnost redaktora časopisu Sklář a keramika, kterou vykonává dodnes. Od roku 2017 je místopředsedou Akademického senátu TUL, je také členem senátu FS TUL. V roce 2018 byl jmenován do správní rady certifikačního orgánu pro certifikaci výrobků a byl zvolen předsedou komise pro certifikaci společnosti Ikates. Od roku 2019 je vedoucím liberecké katedry sklářských strojů a robotiky, jíž byl před tím více jak 14 let tajemníkem.

Habilitační práci vypracoval na téma: Pokročilé metody získávání, interpretace obrazových dat a jejich aplikace v průmyslové praxi a byl dnes jmenován docentem v oboru „konstrukce strojů a zařízení“.

Novému docentovi gratulujeme!

-pir-

24.09. 2020

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!