pátek 30. říjen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Adventní vzpomínka na Václava Havla

Adventní vzpomínka na Václava Havla

DSC_8342a.jpg

zrodilo se spontánně při jednom náhodném setkání čtyř lidí v Kavárně bez konceptu….

Zaplněná posluchárna M v Harcově si v pondělí 17. prosince připomněla pana Václava Havla, posledního československého a prvního českého prezidenta, dramatika a především člověka.
 
Humor není nic jiného než způsob přístupu k životu, jak věděl Václav Havel. I když tomu zítra bude přesně rok, kdy nás pan Havel opustil, není třeba dnes truchlit, on sám by si to nepřál“, zahájila Lucie Vysloužilová.

A v tomto duchu se odehrával večer povídání, písniček a překvapení. 

Pozvání přijali dva pamětníci „listopadu a všeho, co předcházelo i pokračovalo, včetně  setkávání s Václavem Havlem.“ Filozof Jan Šolc pracoval v letech 1996–1999 v kanceláři prezidenta Václava Havla jako ředitel odboru vnitřní politiky. Ladislav Dušek, herec Šaldova divadla v Liberci, byl aktivním účastníkem událostí „před i po listopadu“ a je dodnes lokálním politikem.
 
Jan Šolc připomněl, že Václav Havel měl k Liberci vřelý vztah, a dle slov V.H., prožil v Liberci jeden z nejdramatičtějších dní svého života, když se plazil 21. srpna 1968 pod kulometnou palbou přes náměstí Dr. Beneše. I další vzpomínky a úvahy se nesly mimo protokol.

Ladislav Dušek vzpomněl Václava Havla jako dramatika a zavzpomínal na hru Asanace. Na závěr připomněl slova, z knihy Jana Procházky „Politika pro každého“, o naději vkládané do každé mladé generace.

Václav Havel by jistě ocenil nenásilnou, vtipnou a velmi promyšlenou režii večera, včetně „neplánované návštěvy ředitele knihovny Václava Havla a objeveného záznamu, který odkrývá tajemství početí V.H.“, provedené v duchu cimrmanovského vystoupení.

....jednalo se o počin vskutku originální,..že....

Poděkování Lucii, Karlovi, Honzovi, Janě a všem účinkujícím!

 Iveta Lukášová

http://prednasky.tul.cz/TUL/Catalog/catalogs/default.aspx

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání