Slavnostně jsme otevřeli budovu „L“

Technická univerzita v Liberci dnes dopoledne otevřela budovu "L", sídlo Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace (CxI).

Slavnostního otevření se účastnilo asi sto hostů, mezi nimi velvyslanci Izraele a Indie, zástupci ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, rektoři vysokých škol a zástupci statutárního města Liberec, průmyslové sféry a další hosté.

Hlavním smyslem CxI je nabízet a poskytovat výzkumné a vývojové činnosti pro inovační aktivity hospodářské praxe s cílem zvýšit její konkurenceschopnost.

„Věřím, že řadu z vás, zástupců průmyslových podniků, budu na půdě tohoto Ústavu potkávat i nadále, až si k nám budete chodit zadávat zakázky smluvního výzkumu,“ uvedl rektor Technické univerzity v Liberci Zdeněk Kůs. (obr. 1)

Hosty přivítal i ředitel CxI Petr Tůma (obr. 2), který dnes zdůraznil, že Ústav disponuje přístroji, které v České republice žádné jiné pracoviště nemá. „Máme například unikátní elektronový rastrovací mikroskop, který zvětší zkoumaný vzorek až milionkrát, nebo 3D tiskárnu, která dokáže na základě zadaných dat tisknout produkty ze dvou materiálů současně a navíc jim dát pohyblivost,“ uvedl Petr Tůma.

Návštěvníci, mezi nimiž nechyběli ani zaměstnanci a studenti naší univerzity, měli po slavnostním přestřižení pásky možnost nahlédnout do laboratoří, a dozvědět se tak přímo na místě, s jakým vybavením a na jakých úkolech se v Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace pracuje.

Jak slavnostní den v budově "L" vypadal, dokládá i naše fotogalerie.

Radek Pirkl 

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 645
IMG_0274 - kopie - kopie.JPG

Novoroční zdravice rektora Miroslava Brzeziny

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky, milí studenti, novoroční přípitek by se měl nést v optimistickém duchu. Přiznám se, těžko se mi hledá takové rozpoložení, protože to, co celý svět prožívá, růžové není, a bohužel to není jen...

1. 1. 2022 | Univerzita | 476