S vývojářem a výrobcem brzdových systémů bude naše univerzita spolupracovat na organizaci studentských praxí, při zadávání diplomových nebo ročníkových prací, na aplikovaném vývoji a výzkumu a ve smlouvě se počítá i se zavedením stipendijního programu.
„Smlouvu s libereckou pobočkou Knorr-Bremse velice vítám. Doposud jsme spolupracovali na úrovni fakult, nová smlouva dává spolupráci celouniverzitní rozměr. Při podpisu jsme dohodli, že podnikneme spolu se zástupci univerzity a fakult do libereckého závodu Knorr-Bremse exkurzi. Získáme tak přesnější představu o tom, jak by mohli být firmě naše vědecké kapacity a také naši studenti či absolventi prospěšní,“ řekl rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina.
Smlouvu o partnerství a spolupráci podepsali rektor spolu s Piotrem Srokou, členem vedení společnosti z centrály v Mnichově, a Martinem Košíčkem, jednatelem Knorr-Bremse v Liberci, minulý týden.
„Nově navázaná spolupráce s univerzitou nám pomůže mimo jiné postupně vybudovat z naší lokace tzv. Student hub, od kterého si slibujeme, že prostřednictvím stipendií, stáží a projektových prací přitáhne k naší firmě další absolventy liberecké univerzity,“ říká Martin Košíček z liberecké pobočky Knorr-Bremse.
Koncernová společnost Knorr-Bremse, s hlavním sídlem v Mnichově, je celosvětově vedoucím výrobcem brzdicích systémů pro železniční a užitková vozidla. V roli technologického průkopníka působí výrobce Knorr-Bremse významně v oblasti vývoje, výroby, prodeje a servisních služeb moderních brzdicích systémů, a to již po dobu více než 110 let. V České republice působí Knorr-Bremse od 50. let 20. století (v Hejnicích), nový závod v liberecké průmyslové zóně sever slavnostně otevřela v roce 2010.
Radek Pirkl
Další články v rubrice
JobTUL Days přinášejí příval kariérních příležitostí
Nepřeberné možnosti, jak nastartovat kariéru, nabídl první den veletrhu JobTUL Days všem studujícím naší univerzity. Na návštěvníky čekaly desítky firem s nabídkou práce nebo stáží, tematické přednášky, soutěže a jiný doprovodný program. JobTUL...
Ujeli tisíce kilometrů z válkou sužované země, aby se rozhodli, kam dát přihlášku
Poznávací cesta dvou desítek ukrajinských rodičů a jejich dětí se nezaměřila na české památky nebo přírodní krásy, ale předmětem jejich zájmu byly univerzity. V rámci Education tour navštívili na konci října tři univerzitní města a Liberec mezi...
Digitální stínohry na zdi i měnící se obraz. InterBridge spojil umění a vědu
Věda a umění jsou jen zdánlivě dva odlišné světy. Ve skutečnosti se mohou ovlivňovat a obohacovat. To se snaží v praxi dokázat mezinárodní projekt InterBridge, jenž propojil nejnovější technologie i uměleckou kreativitu a hledá nové možnosti...