
S vývojářem a výrobcem brzdových systémů bude naše univerzita spolupracovat na organizaci studentských praxí, při zadávání diplomových nebo ročníkových prací, na aplikovaném vývoji a výzkumu a ve smlouvě se počítá i se zavedením stipendijního programu.
„Smlouvu s libereckou pobočkou Knorr-Bremse velice vítám. Doposud jsme spolupracovali na úrovni fakult, nová smlouva dává spolupráci celouniverzitní rozměr. Při podpisu jsme dohodli, že podnikneme spolu se zástupci univerzity a fakult do libereckého závodu Knorr-Bremse exkurzi. Získáme tak přesnější představu o tom, jak by mohli být firmě naše vědecké kapacity a také naši studenti či absolventi prospěšní,“ řekl rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina.
Smlouvu o partnerství a spolupráci podepsali rektor spolu s Piotrem Srokou, členem vedení společnosti z centrály v Mnichově, a Martinem Košíčkem, jednatelem Knorr-Bremse v Liberci, minulý týden.
„Nově navázaná spolupráce s univerzitou nám pomůže mimo jiné postupně vybudovat z naší lokace tzv. Student hub, od kterého si slibujeme, že prostřednictvím stipendií, stáží a projektových prací přitáhne k naší firmě další absolventy liberecké univerzity,“ říká Martin Košíček z liberecké pobočky Knorr-Bremse.
Koncernová společnost Knorr-Bremse, s hlavním sídlem v Mnichově, je celosvětově vedoucím výrobcem brzdicích systémů pro železniční a užitková vozidla. V roli technologického průkopníka působí výrobce Knorr-Bremse významně v oblasti vývoje, výroby, prodeje a servisních služeb moderních brzdicích systémů, a to již po dobu více než 110 let. V České republice působí Knorr-Bremse od 50. let 20. století (v Hejnicích), nový závod v liberecké průmyslové zóně sever slavnostně otevřela v roce 2010.
Radek Pirkl
Další články v rubrice
Z ústavu jsme vybudovali moderní fakultu. Profesor Cvachovec uzavírá svoji osmiletou misi
Profesor Karel Cvachovec stál osm let v čele Fakulty zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci – byl jejím prvním děkanem a zároveň jednou z klíčových postav jejího vzniku. Pod jeho vedením se fakulta proměnila v moderní a respektované...

Nápad a 3D tisk: Soutěž, kde studenti tvoří a překvapují
Model rozvodů spalovacího motoru, interaktivní rostlinná buňka nebo elektrické vypínače propojené s miniaturou domku. To jsou oceněné nápady, které za pomoci 3D tisku zhmotnili středoškoláci přihlášení do soutěže o nejlepší 3D tiskový výukový...

Když diplomka nestačí – studenti měřili síly při SVOČ
Čtyřicet účastníků zápolilo o nejlepší umístění v soutěži Studentské vědecké a odborné činnosti (SVOČ). Porotci vybírali nejlepší práce ve čtyřech sekcích a na vítěze čekalo deset tisíc korun. Letošní SVOČ se na naší univerzitě konala posedmnácté.