Senátoři zvolili Josefa Černohorského kandidátem na nového děkana fakulty mechatroniky

Byla to jednoznačná a rychlá volba. Všech devět členů Akademického senátu Fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL (FM) zvolilo docenta Josefa Černohorského kandidátem na nového děkana fakulty.

„V co nejkratší době předáme všechny potřebné podklady panu rektorovi,“ řekl bezprostředně po volbě předseda Akademického senátu FM Otto Severýn. Kandidát byl krátce před volbou k dispozici senátorům pro případné dotazy. Samotné volbě už nepřihlížel.

Pokud bude rektor Miroslav Brzezina s návrhem nového děkana souhlasit, měl by docenta Černohorského jmenovat do konce roku.

Doc. Ing. Josef Černohorský, Ph.D. dosud vede Ústav mechatroniky a technické informatiky (MTI). Byl jediným kandidátem na post nového děkana. Mezi priority kandidáta patří zvýšení počtu studentů, masivnější zapojení fakulty do mezinárodních projektů i nastartování větší motivace akademiků k podávání habilitací.

Volební program
Životopis

Současnému děkanovi profesoru Zdeňku Plívovi končí druhé funkční období 31. prosince 2023.

Adam Pluhař

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_5907-2.jpg

Významnou pražskou památku už čistí světlo

Oči tisíců turistů se už nemusejí dívat na nevzhledný zelený biofilm vrostlý do zdiva Malostranské mostecké věže Karlova mostu na levém břehu Vltavy. Zdivo prošlo v zasažených místech důkladnou očistou a dál už se bude čistit samo. Díky slunečním...

25. 3. 2024 | Věda a výzkum | 385