Vedení dvou fakult se od 1. ledna ujmou noví děkani

Noví děkani se jmenovacími dekrety: Josef Černohorský (vlevo) a Aleš Suchomel.
Noví děkani se jmenovacími dekrety: Josef Černohorský (vlevo) a Aleš Suchomel.

Docenty Josefa Černohorského a Aleše Suchomela jmenoval v úvodu tohoto týdne rektor Miroslav Brzezina novými děkany fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií (FM), resp. fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické (FP).

Oba byli jedinými kandidáty na děkana, oba střídají své předchůdce po osmi odsloužených letech a oba si je také ponechají v nejužším vedení fakulty jako své proděkany.

Josef Černohorský na své inauguraci ohlásil sestavu svého týmu proděkanů FM. Kromě profesora Plívy, současného děkana, v něm budou samé nové „proděkanské“ tváře: Jana Vitvarová, Jan Koprnický a Petr Šidlof.

Na fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické vsadil Aleš Suchomel plně na kontinuitu. Kromě Jana Picka, který vede fakultu do konce tohoto roku, budou nadále na proděkanských postech Klára Severýnová Popková, Zuzana Pechová a Martin Plešinger. Docent Suchomel pouze upraví jejich gesce. Nově tým nejužšího vedení fakulty rozšíří Eva Kuželová Košťáková z katedry chemie, která bude proděkankou pro internacionalizaci a doktorská studia.

Oba děkani budou vést své fakulty po dobu prvního funkčního období do posledního prosince roku 2027.

-pir-

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_5907-2.jpg

Významnou pražskou památku už čistí světlo

Oči tisíců turistů se už nemusejí dívat na nevzhledný zelený biofilm vrostlý do zdiva Malostranské mostecké věže Karlova mostu na levém břehu Vltavy. Zdivo prošlo v zasažených místech důkladnou očistou a dál už se bude čistit samo. Díky slunečním...

25. 3. 2024 | Věda a výzkum | 385