Novoroční zdravice rektora Miroslava Brzeziny

Milé kolegyně, milí kolegové, vážené studentky, vážení studenti, na nedávném pietním shromáždění za oběti tragických událostí na FF UK, které jsme uspořádali u nás na univerzitě, jsem pocítil, že z nás, z těch několika desítek či stovek zúčastněných, vyzařuje hluboký smutek, ale zároveň velká síla. Síla, která když by se upřela k nějakému společnému pozitivnímu cíli, tak ho musí dosáhnout. Alespoň tak jsem to na těch společných několik tichých minut cítil.

Potěšilo mě to. Jsem přesvědčen, že i proto se piety konají. Je potřeba se rozloučit, zavzpomínat, nějak si to v sobě srovnat, ale zároveň se s tím vykřičníkem v srdci společně podívat do budoucnosti a doufat, že bude lepší, že se budeme příště scházet za příznivějších okolností a z radostných důvodů. Nebo alespoň mnohem častěji než k pietním shromážděním.

Na přetřes přichází v těchto dnech otázka bezpečnosti na vysokých školách. Chtěl bych Vás zde jen krátce ujistit, že o tom s kolegyněmi a s kolegy z vedení TUL jednáme a že si uvědomujeme, že budování bezpečného a přátelského prostředí je základ pro pozitivní rozvoj každé instituce. O případných novinkách a opatřeních v této otázce Vás budeme samozřejmě informovat.

Dámy a pánové, drahé kolegyně a drazí kolegové, v tuto chvíli přeji nám všem rok, který nás ušetří tragických, smutných, šokujících a znervózňujících událostí. Těch bylo v těch posledních letech až až.

Ať se Vám dobře pracuje, studuje a dobře žije. Budu se těšit na každé společné setkání s radostnými důvody

Miroslav Brzezina
rektor Technické univerzity v Liberci

Další články v rubrice

DSC05113-2.jpg

Univerzitní merch seženete nově na e-shopu

Chcete dát světu najevo, že patříte k TUL a logo univerzity propojit se svým šatníkem? Objednejte si nejnovější kolekci oblečení, ale také batohů, kšiltovek nebo kulichů Technické univerzity v Liberci! Nově to můžete udělat i pohodlně z domova.

27. 3. 2024 | Univerzita | 619

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_5907-2.jpg

Významnou pražskou památku už čistí světlo

Oči tisíců turistů se už nemusejí dívat na nevzhledný zelený biofilm vrostlý do zdiva Malostranské mostecké věže Karlova mostu na levém břehu Vltavy. Zdivo prošlo v zasažených místech důkladnou očistou a dál už se bude čistit samo. Díky slunečním...

25. 3. 2024 | Věda a výzkum | 385