pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Prezident jmenoval profesora Kůse rektorem TUL

Prezident jmenoval profesora Kůse rektorem TUL

Prezident ČR jmenuje profesora Kůse rektorem TUL.JPG
Prezident ČR jmenuje profesora Kůse rektorem TUL

Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval dnes odpoledne v Trůnním sále Pražského hradu profesora Zdeňka Kůse rektorem Technické univerzity v Liberci. Profesor Kůs zahájí své druhé čtyřleté volební období od 1. února.

Profesora Kůse zvolil kandidátem na rektora Akademický senát Technické univerzity v Liberci v tajných volbách 5. listopadu 2013 hned v prvním kole. Hlasovalo pro něj 16 z 19 přítomných senátorů.  Zdeněk Kůs působí také jako místopředseda České konference rektorů pro oblast tvůrčích činností.

 „Jsem rád, že mohu pokračovat ve své funkci. Čeká na mne ještě hodně práce, především v investicích. Potom, co jsme uvedli do života největší projekt v naší historii, centrum pro nanomateriály, musíme ještě  dostavět budovu „G“ a dokončit rekonstrukce dalších objektů. Jsem rád, že naše univerzita je již prakticky bezbariérová, chci ale ještě vybudovat denní klub pro studenty a mateřskou školku, která bude sloužit především dětem našich mladých vědeckých pracovníků i studentů. V plánu mám síť koláren, další parkoviště a máme připravený projekt na kultivaci lesa v okolí univerzity," řekl profesor Kůs senátorům po svém zvolení.  "Chci pokračovat v budování silnějších vazeb s Krajským úřadem a statutárními městy Libercem a Jabloncem nad Nisou. Chtěl bych, aby se výrazně posílila role univerzity jako přirozeného vzdělávacího centra celého kraje,“ dodal.

Podle profesora Kůse získala univerzita výstavbou Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace špičkové zázemí pro vědeckou práci. Vedení se nyní mimo jiné soustředí na to, aby do Liberce přišli perspektivní vědečtí pracovníci i studenti, a to nejen z České republiky. 

Prezident Zeman dnes jmenoval celkem dvanáct rektorů veřejných vysokých škol. Pět z nich  nastoupí své druhé funkční období, sedm  rektorů je nových. Zeman mimo jiné řekl, že prostudoval podklady, které ke jmenování dostal od ministerstva školství, a "s úctou a obdivem" oceňuje odbornost nových i staronových rektorů a to, že rektoři dokáží skloubit manažerské dovednosti s odbornými znalostmi.

J. Kočárková
FOTO: ČTK/ Kateřina Šulová (titulní, ob. 1 a 2)

 

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání