Profesor Lenfeld povede fakultu strojní

IMG_4475_1.jpg
Rektor TUL jmenuje profesora Lenfelda děkanem FS

Profesora Petra Lenfelda jmenoval dnes do funkce děkana fakulty strojní rektor Technické univerzity v Liberci Zdeněk Kůs na mimořádném zasedání Akademického senátu FS TUL. Petr Lenfeld tak s účinností od 1. února 2014 vystřídá ve funkci dosavadního děkana docenta Miroslava Malého. Volební období je čtyřleté.

Předseda AS FS TUL Martin Bílek poděkoval docentu Malému za jeho práci v uplynulých čtyřech letech. „Naše fakulta si vedla velmi dobře a posílila své postavení mezi stejně zaměřenými fakultami v Česku i v zahraničí,“ řekl Bílek.

Také podle rektora TUL Zdeňka Kůse převezme nové vedení nejstarší libereckou fakultu ve velmi dobré kondici. „Docent Malý provedl fakultu složitým obdobím nepříznivé státní politiky vůči vysokým školám a dokázal napravit řadu problémových situací. Oceňuji i to, že byl zdatným a seriozním partnerem pro vedení univerzity a že vždy prosazoval zájmy fakulty v kontextu celouniverzitních potřeb,“ připomněl profesor Kůs.

Petru Lenfeldovi rektor popřál, aby se mu podařilo pokračovat v dobré tradici liberecké strojní fakulty. „Předávám mu dnes těžké břemeno. Přeji mu, aby ho úspěšně donesl do cíle a aby svému nástupci předal fakultu v ještě lepším stavu, než je dnes,“ řekl rektor.

Také profesor Lenfeld ocenil práci svého předchůdce. „Můžeme stavět na dobrých základech. Chci však, aby fakulta byla ještě lepší v těch oblastech, v kterých je dnes dobrá. Máme na to a já věřím, že se nám společnými silami podaří naši fakultu posunout tam, kam patří.  Spoléhám přitom na spolupráci a podporu celé akademické obce,“ řekl Lenfeld po svém jmenování.

Jak již dříve profesor Lenfeld řekl, musí se fakulta strojní zaměřit na další rozvoj, ve kterém bude hrát rozhodující význam věda a výzkum a  musí se o něj opírat i kvalitní výuka. Ve svém volebním programu zdůraznil, že je nezbytná reorganizace fakulty. „Bude to jeden z prvních problémů, který budu chtít řešit,“ řekl vloni v prosinci Lenfeld. Podle něj je potřeba lépe využívat synergických efektů spolupráce jednotlivých pracovišť a motivovat lidi, aby chtěli pracovat pro fakultu jako celek. Aby liberecká fakulta uspěla v konkurenci, musí věnovat pozornost i přípravě nových studijních programů. .„Rád bych při své práci děkana spolupracoval se současným děkanem a čerpal z jeho zkušeností,“ dodal tehdy Lenfeld.

Profesora Lenfelda zvolil za kandidáta na děkana Akademický senát FS TUL dne 12. prosince. Hned v prvním kole získal potřebnou nadpoloviční většinu hlasů osmnáctičlenného fakultního senátu. V tajném hlasování mu svůj hlas dalo deset senátorů. O post děkana nejstarší fakulty naší univerzity pro volební období 2014 - 2018 se utkali tři kandidáti: docent Ing. Václav Dvořák, Ph.D., profesor Dr. Ing. Petr Lenfeld a současný děkan docent Ing. Miroslav Malý, CSc.

J. Kočárková

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 646

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 646