Profesor Bruno Le Garrec na naší univerzitě

Bruno Le Garrec.jpg
Profesor Bruno Le Garrec

Profesor Bruno Le Garrec přednese na Technické univerzitě v Liberci přednášku na téma Výstavba laserového centra Megajoule, na jehož uvedení do provozu ve francouzském Bordeaux se podílel.  Přednáška, kterou  pořádá katedra fyziky, se uskuteční se ve čtvrtek 20. března 2014 ve 12.30 v zasedací místnosti suterénu Informačního centra TUL.

Ve svém příspěvku porovná průběh výstavby velkých laserových infrastruktur ve Francii a v České republice. Jako druhý modelový příklad mu poslouží výstavba unikátního laserového centra Extreme Light Infrastructure - ELI Beamlines, kde prof. Le Garrec  v současnosti působí ve funkci technického ředitele.

ELI Beamlines je světově ojedinělé multifukční laserové centrum, které se v současnosti staví v Dolních Břežanech u Prahy. ELI je od začátku koncipováno a financováno jako výzkumná celoevropská infrastruktura. Přípravné fáze projektu se zúčastnily čtyři desítky institucí ze 13 členských států EU. Výsledky výzkumů mohou přinést pokrok v oblasti energetiky, materiálových věd a v mnoha dalších oblastech.

-red-

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 653