pátek 18. červen 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Profesor Bruno Le Garrec na naší univerzitě

Profesor Bruno Le Garrec na naší univerzitě

Bruno Le Garrec.jpg
Profesor Bruno Le Garrec

Profesor Bruno Le Garrec přednese na Technické univerzitě v Liberci přednášku na téma Výstavba laserového centra Megajoule, na jehož uvedení do provozu ve francouzském Bordeaux se podílel.  Přednáška, kterou  pořádá katedra fyziky, se uskuteční se ve čtvrtek 20. března 2014 ve 12.30 v zasedací místnosti suterénu Informačního centra TUL.

Ve svém příspěvku porovná průběh výstavby velkých laserových infrastruktur ve Francii a v České republice. Jako druhý modelový příklad mu poslouží výstavba unikátního laserového centra Extreme Light Infrastructure - ELI Beamlines, kde prof. Le Garrec  v současnosti působí ve funkci technického ředitele.

ELI Beamlines je světově ojedinělé multifukční laserové centrum, které se v současnosti staví v Dolních Břežanech u Prahy. ELI je od začátku koncipováno a financováno jako výzkumná celoevropská infrastruktura. Přípravné fáze projektu se zúčastnily čtyři desítky institucí ze 13 členských států EU. Výsledky výzkumů mohou přinést pokrok v oblasti energetiky, materiálových věd a v mnoha dalších oblastech.

-red-

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání