Používáme cookies. Z důvodu zkvalitňování potřebujeme vědět, o které články mají návštěvníci zájem.

Konec posedávání na chodbách – studentský klub už funguje

Klub, kde studenti mohou trávit volný čas mezi přednáškami, pracovat na internetu, vracet knihy do knihovny nebo odpočívat, otevřel včera rektor Zdeněk Kůs.

Klub pro volný čas studentů vznikl vestavbou do bývalých dílen za budovou E2 v hlavním kampusu na Husově ulici. Studenti se do něj dostanou bezbariérovým vchodem ze spojovací chodby v budově E.

Uvnitř studenti najdou vše, co potřebují, především klidné posezení a signál wi-fi. Příznivou odezvu mezi studujícími by mohla najít pobočka univerzitní knihovny. „Pobočka bude sloužit k registraci nových členů, k vracení výpůjček, ale i pro půjčování knih. Objednané knihy knihovníci dopraví z budovy H na pobočku ve studentském klubu. Na pobočce také můžeme katedrám zajistit katalogizaci knih,“ řekla už před časem redakci T-UNI Marta Zizienová, zastupující ředitelka univerzitní knihovny.

V patře pak studenti najdou počítačovou studovnu a především to, co dlouho na TULce postrádali, klidovou zónu pro odpočinek mezi přednáškovými bloky vybavenou křesly a sedacími pytli fatboy. „Z vybavení nám zbývá dodat už jen poslední položku, tou jsou automaty s nápoji,“ podotýká Zdislava Manligová z referátu TUL pro rozvoj a výstavbu, která práce na interiéru klubu koordinovala.

Rektor Zdeněk Kůs včera dopoledne předal symbolický klíč od klubu studentům, a tím zahájil jeho provoz. Klíč převzal předseda studentské komory akademického senátu, která má v klubu svou zasedací místnost.

„Jako student jsem musel mezi přednáškami posedávat na chodbě stejně jako dnešní studenti.  Otevřením tohoto klubu se to mění, nyní máte k dispozici důstojné prostředí, kde můžete trávit svůj volný čas,“ řekl při otvírání studentského klubu rektor Kůs.

Klub bude volně přístupný tak jako ostatní univerzitní budovy do 20.00 hodin, zázemí tu tak najdou i ti, kteří čekají na poslední blok přednášek.

Studenti, kteří se přišli včera podívat na zahájení provozu klubu, si vybavení pochvalovali. Prostor je podle nich dobře prosvětlený, vybavení je výborné. V reakcích se našlo i pár podnětů na zlepšení. „Chybí nám tu snad jen věšáky,“ shodne se skupinka studentů při první prohlídce. „A skříňky na ukládání věcí by mohly být větší.“ Jinak ale komentují nové prostory příznivě a hned si našli „své“ místo v patře na fatboyích.

Kladné ohlasy přidávají studenti od včerejška také na univerzitním facebooku (viz komentáře k příspěvku z 9. prosince zde).

Studentský klub je po vestavbě univerzitní školky druhou dokončenou rekonstrukcí v bývalých dílnách za budovou E2. Celkové náklady na vestavbu studentského klubu a mateřské školky činily přes 31 milionů 300 tisíc korun, dodavatelem stavebních prací byla liberecká firma Havax, která uspěla v soutěži. Rektor Kůs včera zmínil také to, že rekonstrukcí postupně projdou všechny přilehlé vysloužilé dílny v budově. Změní se na knihovnu a kolárnu. To je také důvod, proč je nyní sociální zázemí se sprchami v klubu naddimenzované. Počítá se s tím, že ho využijí cyklisté, kteří se budou chtít osprchovat poté, co odloží kolo v sousední kolárně. 

Severní část našeho kampusu na Husově ulici, která doteď působila spíše jako odvrácená strana Měsíce, kudy jsme nanejvýš jen rychle procházeli, se po rekonstrukci části vysloužilých dílen a po nedávné přeměně lesního porostu pod Bendlovou ulicí na lesopark stává v tomto akademickém roce příjemným místem pro učení, odreagování i odpočinek.

Radek Pirkl

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce